Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου τα δυο ματς που ήταν προγραμματισμένα για την 2η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Στο γήπεδο του Αγγερικού η ΑΕ Αγίου Λέοντα κέρδισε την ομάδα της Φλόγας Κυψέλης με 4-2. Στο μεγάλο ματς στο Μαχαιράδο Αίολος Σαρακηνάδου και Παναρτεμισιακός μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο μεταξύ τους 0-0

Μεγάλο διπλό εκτός έδρας από την Ένωση.

Τα λιοντάρια διπλασίασαν τις νίκες τους και έχουν πλέον κάνει το 2 στα 2! η ομάδα του Θοδωρή Δραγώνα ήταν η νικήτρια σε ένα όμορφο ματς στον Αγγερικό καθώς επιβλήθηκε με 4-2 της Φλόγας Κυψέλης. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον σκορ μετά από αυτογκόλ του Παύλου Βυθούλκα. Ο Σπύρος ο Ζώντος στο 46΄ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Χρήστος Μπάχος ήταν αυτός που έκανε την ανατροπή στο σκορ κάνοντας το 1-2. Ο Παύλος Βυθούλκας ξεχρέωσε το γκολ με γκολ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Ο Ανδρέας Κότσα έβαλε και πάλι την φλόγα Κυψέλης στο ματς και μείωσε σε 2-3 για να έρθει ο Αν. Μπάστας στις καθυστερήσεις και να διαμορφώσει το τελικό 4-2 για την ομάδα του.

Τίμησε τα δοκάρια ο Παναρτεμισιακός!

Δεν νίκησαν αλλά και δεν έχασαν ο Αίολος Σαρακηνάδου και ο Παναρτεμισιακός στο μεγάλο ματς του Σαββάτου. Οι δύο ομάδες ήθελαν πολύ τη νίκη αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν σε αυτήν καθώς το ματς ήταν ισορροπημένο και αν ήταν μια ομάδα που έπρεπε να κερδίσει ήταν ο Παναρτεμισιακός που είχε  2 σημαντικές ευκαιρίες και τρια δοκάρια! Το πρώτο ημίχρονο το καρπούζι κόπηκε ακριβώς στη μέση ακόμα και τα σπόρια μοιράστηκαν. Παιχνίδι κέντρου δυνατές μονομαχίες αλλά επιθετικά δεν…. δεν μπορούσαν οι ομάδες να κάνουν το γκολ. Η μόνη καλή στιγμή ανήκε στον Παναρτεμισιακό με τον Κορφιάτη με την μπάλα να κτυπά στο δοκάρι! στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό με την ομάδα του Θ. Παραστατίδη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Τα Ελάφια συνέχισαν την πίεση τους, είχαν 2 μεγάλες στιγμές με Ελέζι και Κορφιάτη  Είχαν όμως και αλλά 2 δοκάρια με τον Ελέζι και με τον Τσιριγώτη! και έτσι δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο που όμως επιθετικά δεν ήταν επικίνδυνος.