Ολοκληρώθηκαν τα τρία παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής για την Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου το απόγευμα του Σαββάτου.

Μπορεί στο νησί οι δυνατοί νότιοι άνεμοι να μην άφησαν να πέσει ούτε μια ψιχάλα νερού παρά την βαριά συνεφιά, όμως τα γκολ επέφεραν “βροχή”. Συγκεκριμένα και στα τρία παιχνίδια σημειώθηκαν 21 τέρματα, κάτι που δείχνει την διαφορά δυναμικότητας των ομάδων.

Στο γήπεδο του Πλάνου η ομάδα του ΑΟ Τσιλιβή χωρίς να ανεβάσει στροφές κατάφερε να πάρει εύκολη νίκη επί του Απόλλωνα με 4-0. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και έτσι συνέχισαν την καταπληκτική πορεία τους στο πρωτάθλημα. Το σκορ άνοιξε ο Κότσα στο 6΄ και δύο λεπτά αργότερα ο Μαχμούτ έκανε το 2-0. στην επανάληψη και πάλι ο Κότσα στο 49΄ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Τσάνης στο 74΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τους κόκκινους.

Στον Αγγερικό ο ΑΟ Κατσταρίου ήταν πραγματικός τυφώνας αφού συνέτριψε με το εντυπωσιακά 9-1 την ΑΕ Γερακαρίων. Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μαλαφούρης (3), Λιβέρης, Μαλισόβας, Κωστάκης, Ψάρρης, Μεταξάς και Μαρούδας. Για τους ηττημένους το γκολ της τιμής πέτυχε ο Βούτος.

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων ο Παναρτεμισιακός πέτυχε μια εύκολη νίκη επί του ΑΟ Βασιλικού με 6-1. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Μαρούδας (2), Σταμίρης (2), Βαρβαρίγος και Αρκαδιανός. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Σούρμπης.