Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου τα δύο ματς για τον 2ο όμιλο της παραμονής στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής. Χωρίς να κρίνεται πλέον τίποτα αφού η ομάδα που έχει υποβιβαστεί και είναι ο Απόλλωνας οι ομάδες αγωνίστηκαν για την ιστορία τους. Στο Μαχαιράδο Αίολος Σαρακηνάδου και ΑΕ Αγίου Λέοντα μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις (κλίσε τίτλος) σε αυτο το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν τον σκορ στο 30΄ με τον Σαράντη Μπάστα και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Βασίλη Λούλο στο 78΄.

Στο αλλο ματς η Δόξα Λιθακιάς ήταν η νικήτρια αφού κέρδισε τον Αστέρα Μαχαιράδου με 4-2. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν 0-2 με Διονύση Αγαλιώτη και Γιώργο Πλαρινό. Ο Φώτης Κοριανίτης μείωσε σε 1-2. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Θέμης Βελλίδης έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 2-2 και ο Φώτης Κοριανίτης και πάλι με δύο δικά του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 για την ομάδα της Δόξας Λιθακιάς