Άλλη μια εύκολη νίκη έβαλε στο “σακούλι του” ο ΑΟ Κατασταρίου και βαδίζει ολοταχώς για την πρωτιά του πρωταθλήματος… η παίκτες του Παναγιώτη Γουσέτη παίζοντας πολύ καλά σε όλο το ματς δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης για την ομάδα του Εθνικού που δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον γρήγορο ρυθμό των τυπικά φιλοξενούμενων… Πριν καλά προλάβουν να ζεσταθεί λίγο η κατάσταση ο Μαλαφούρης με δύο γκολ είχε δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Μυτιλήνης ήταν αυτός που έκανε το 3-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου… Στην επανάληψη ο ΑΟΚ συνέχισε τον ίδιο ρυθμό και κατάφερε να πετύχει αλλά τρία τέρματα… Ο αρχηγός της ομάδας Παναγιώτης Δρόσος ανέβασε τον δείκτη στο 4-0 για να έρθει εκ νέου ο Μαλαφούρης ο οποίος πέτυχε αλλά δύο τέρματα (4 προσωπικά) για να κάνει το τελικό 6-0 για την ομάδα του.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ Καραπάνος, Ρένεσης, Παπαδόπουλος, Κεφαλληνός, Παππάς, Προκόπης, Πλέσσας, Ρίκος, Μαρούδας, Λίβος, Λούλος.

ΑΟ ΚΑΤΑΤΣΑΡΙΟΥ Θωμάς, Κομιώτης Ι, Μαρούδας, Αρκαδιανός, Κομιώτης Αλ., Κάρδαρης Κ., Μυτιλήνης, Κωστάκης, Μαλαφούρης, Καραμαλίκης, Δρόσος.