Νέα ήττα γνώρισε η αντρική ομάδα της ΑΓΕΖ την Κυριακή το μεσημέρι από την Ολυμπιάδα στον εντός έδρας αγώνα της με σκορ 56 – 72. Λίγο η έλλειψη συγκέντρωσης από τους παίκτες, λίγο τα μικρά λάθη της διαιτησίας στοίχισαν από την ομάδα του Νίκου Θεοδόση τους 2 πόντους της νίκης. Αν και στην άμυνα οι άντρες ήταν σωστοί, στην επίθεση ωστόσο, ήταν άστοχοι. Επίσης, ο τεχνικός της ΑΓΕΖ είχε και δύο σημαντικές απουσίες από τον συγκεκριμένο αγώνα. Αυτές του Γιώργου Ζάγκλα και του Κώστα Τσιρόπουλου, οι οποίοι είναι τραυματίες.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 10-16, 21-20, 15-16, 10-20.

Α.Γ.Ε.Ζ.: Νίκος Θεοδόσης
Σταμίρης 3, Θεοδωρίτσης 3, Εφέπουλος 10, Κλάδης 5(1), Μάργαρης Μ., Μάργαρης Δ. 4, Νέγκας 10, Γιατράς 14(1), Μάργαρης Ν. 5(1), Μουζάκης, Μαυρίας (2, Παράσχης

Ολυμπιάδα (Δίπλαρος)
Σωτηρόπουλος, Αναστασίου 2, Καράμπαλης, Αδαμόπουλος 19(1), Κουμανιώτης 3(1), Γιαδέλης 2, Τουλάτος 24(4), Χατζηκάλφας 10(1), Σουντρής 2.

* Ο επόμενος αγώνας θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο στις 14.00 στην Πάτρα με τον Αχαίο 47.

Εφηβικο15-16--660x400

Το Σάββατο το μεσημέρι οι έφηβοι (φωτο) της ΑΓΕΖ πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στην Παναχαϊκή στο γήπεδο της Παναγούλας με σκορ 80-52. Αν και το δεύτερο 10λεπτο δεν ήταν αρκετά ικανοποιητικό, αυτό, όμως, δεν στάθηκε αφορμή για τους παίδες να πάρουν τη νίκη στα χέρια τους. Ο προπονητής, Νίκος Θεοδόσης, χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του πάγκου στο τελευταίο 10λεπτο.
Τα δεκάλεπτα: 28-13, 14-21, 17-06, 21-12

Α.Γ.Ε.Ζ: Νίκος Θεοδόσης
Γαρδέλης 5(1), Χριστοφοράτος, Εφέπουλος 19(2), Μάργαρης Δ. 6, Μάργαρης Μ. 16(1), Αποστολάτος, Θεοδωρίτσης Δ. 20(2), Θεριανός 2, Χαικάλης, Σταμίρης 12, Θεοδωρίτσης Β., Μαρινάκης

Παναχαΐκή: Μυκονιάτης
Στεφανίδης 10, Λιακόπουλος, Θεοδωρόπουλος 31(1), Βογιατζής, Μυτίλης 2, Μαργαλιάς, Αλεξανδρόπουλος 2, Κασπίρης 5(1), Καπουρανάκης 2.

Τέλος, η γυναικεία ομάδα της ΑΓΕΖ είχε ρεπό αυτή την αγωνιστική, ενώ, το ερχόμενο Σάββατο στις 16.00 αντιμετωπίζει την ομάδα του Πατρεά εκτός έδρας.