Θρίαμβος για τον Παναρκαδικό που πήρε μεγάλο διπλό επί του Αιολικού (0-1) και δείχνει έτοιμος για παραμονή. Σε… κρίση οι νησιώτες στο παιχνιδι που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Ο Παναρκαδικός επιστρέφει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τη Μυτιλήνη καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο του Αιολικού με το γκολ που σημείωσε ο Κώτσιρας στο 83′. Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το μηδέν στην άμυνα, είδαν τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μήχου στο 74′ και κατάφεραν να πάρουν το διπλό επτά λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Η ομάδα της Τρίπολης πάει από το καλό στο καλύτερο, έχει βρει ρυθμό και το σύνολο των Καλογιαννίδη και Τζήλου εντυπωσιάζει παίρνοντας αποτελέσματα εναντίον δύσκολων αντιπάλων. Στη Μυτιλήνη, κλήθηκε να επαναλάβει τις τελευταίες καλές εμφανίσεις και με σκόρερ των Κώτσιρα έκανε ένα σπουδαίο διπλό!

Κυρίαρχος στο 90λεπτο, με φάσεις και καλή παρουσία, ο Παναρκαδικός πήρε δίκαια τη νίκη, την ώρα που οι νησιώτες δείχνουν να μην βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση!

πηγη: mikrliga.com