Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση ο Αετός Καλιπάδου  νίκησε τον Αλυκανά με 1-2 και ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα του Θοδωρή Δραγώνα μόλις στο 3ο λεπτό μπήκε μπροστά στο σκορ όταν ο Καποδίστριας από τα δεξιά, έβγαλε συρτή σέντρα στο ύψος του πέναλτι και από κει ο Γουσέτης Δ.με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 25′ Ο Αλυκανάς απάντησε όταν ο Αντωνοπουλος πήρε την κάθετη πάσα από το χώρο του κέντρου και με σουτ έφερε το ματς στα ίσια(1-1).Το πρώτο μέρος τελείωσε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο για τις δύο εστίες.

Στο Β´ ημίχρονο και οι 2 ομάδες προσπάθησαν να επιβληθούν αλλά τα πολλά λάθη και φάουλ έριχναν συνέχεια τον ρυθμό του παιχνιδιού. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ξανά στο 68′ όταν ο σκόρερ του πρώτου γκολ βρήκε με κάθετη πάσα τον Μαρόπουλο Π. ο οποίος με πλασέ στην αριστερή γωνία έκανε το 1-2 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

Να σημειωθεί πως το Καλιπάδο στο τελευταίο δεκάλεπτο είχε 2 καλές ευκαιρίες για ακόμη ένα γκόλ. Αρχικά στο 80′ το σουτ του Γουσέτη Δ. κατέληξε στο δοκάρι, η μπάλα στρώθηκε στον Καποδίστρια ο οποίος σούταρε με τον Γιακουμέλο να πραγματοποιεί ωραία απόκρουση και στο 86′ ο Γιακουμέλος είπε ξανά “όχι” αυτή τη φορά σε σουτ του Μαρινάκη.

Α.Ο. ΑΛΥΚΑΝΑΣ(Τσουκαλάς Κώστας):Γιακουμέλος Σ.,Πεφτιτσέλης, Παπαδόπουλος(57’Μαρίνος Δ.),Χαλκίδης,Μάντσε,Μαρίνος Π.,Αργύρης,Ζότκα(65’Γιακουμέλος, Π.),Ψάρρης,Αντωνόπουλος,Ποταμίτης(52′ Γιαννούλης)

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΙΠΑΔΟΥ:ΘΟΔΩΡΗΣ ΔΡΑΓΩΝΑΣ Χαρακτινός,Τσουκαλάς,Ζela,Καπαρέλης Π.,Ψάρρης,Καπαρέλης Ε.(60′ Δαπεργόλας),Γουσέτης Α.,Μαρόπουλος Π.(78’Χαρίσης Σ.),Μαρινάκης Π.,Γουσέτης Δ.(90′ Χαρίσης Χ.),Καποδίστριας.