Απόλλων Καλαμαριάς- Νίκη Βόλου 1-3
Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Νίκη Βόλου επικράτησε τελικά με 3-1 του Απόλλωνα 1926 στην Καλαμαριά και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του Βορείου ομίλου.

Οι Πόντιοι προηγήθηκαν με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς στο 35ο δευτερόλεπτο, ο Πόποβιτς έκανε το 1-0. Όμως η απάντηση ήρθε άμεσα από τους Βολιώτες, καθώς στο 4’ ο Ανιέτε ισοφάρισε σε 1-1. Μετά το γκολ η Νίκη ανέκτησε τα ηνία του αγώνα και έψαχνε το δεύτερο γκολ. Και στο 41’ ο Ακασού με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-2. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κάπως, με τον Απόλλωνα να προσπαθεί να αντιδράσει, αλλά να μην μπορεί να απειλήσει την εστία του Αποστολίδη.

Στο 61’ ο Μανουσάκης έκανε τη σέντρα, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Τζιώρας έγραψε το 1-3. Στο 83’ ο Βέργος του Απόλλωνα δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, για δύο φάουλ στον Τζιώρα σε τρία λεπτά, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Η Νίκη στα τελευταία λεπτά κυνήγησε και το τέταρτο γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε, όμως το 1-3 της έδωσε ένα πολύτιμο «τρίποντο».

Απόλλων 1926 (Α. Αλεξίου): Καρατζιοβαλής, Τσερκέζος, Κισκαμπάνης, Μωυσίδης (46’ Παρμαξίδης), Ποζατζίδης, Τζανδάρης, Βέργος, Πέλκας, Πόποβιτς (74’ Ναλμπάντης), Μεσίνα (46’ Καθάριος), Αθανασιάδης

Νίκη Βόλου (Α. Βοσνιάδης): Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Σοϊλέδης, Μπακάλης, Ακασού (75’ Αναστασόπουλος), Μανουσάκης, Ανιέτε (89’ Πιτταράς), Γέσιτς (82’ Μπιτσάκος), Τζιώρας