Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής το παιχνίδι της Γ΄ Εθνικής Γυναικών του 5ου ομίλου μεταξύ της Δόξας Πηγαδακίων και του Ατρόμητου Ζαρουχλεϊκών. Η Ζακυνθινή ομάδα ήταν αυτή που κέρδισε με 4-3 σε ένα ματς όπου η φιλοξενούμενη ομάδα είχε προηγηθεί με 3-0!

Οι παίκτριες όμως του Ανδρέα Γκούσκου βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έφεραν τούμπα το παιχνίδι και πήραν σπουδαία νίκη! Η ομάδα του Ατρόμητου κατάφερε να προηγηθεί με 0-3 με τρία γκολ της Γκοτσούλια. Η Ζακυνθινή ομάδα μείωσε λίγο πριν το ημίχρονο με την Παράσχη. Στην επανάληψη η Δόξα έκανε ένα από τα καλύτερα της ημίχρονα. Η Βουτσινά στο 55΄ έδωσε ελπίδα στην ομάδα της και μείωσε σε 2-3 και η Αντιόχου στο 75΄ έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 3-3. Το γκολ της μεγαλειώδους αυτής νίκης πέτυχε στο 85′ η Φασκάϊ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τις παίκτριες, τον πάγκο αλλά και τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.. Η Ζακυνθινή ομάδα το ερχόμενο Σάββατο θα αγωνιστεί στο Τραγανό για το αναβληθέν ματς της 4ης αγωνιστικής.

Δόξα Πηγαδακίων ( Ανδρέας Γκούσκος) Ρηγοπούλου (25΄ λτρ Μπεκίρη), Παράσχη, Μάλκοβα, Μποτ, Τσουκαλά, Μόρφη, Φασκάϊ, Μάνεση (70΄ Λομποτέση), Δασκαλάκη (80΄ Χριστάνα), Αντίοχου, Βουτσινά.

* Η Δόξα Πηγαδακίων ευχαριστεί ο Πρόεδρο της ΕΠΣ Ζακύνθου Λεωνίδα Μαλιούφα για την προσφορά του να βοηθήσει τον σύλλογο με την ιδιότητα του γιατρού του αγώνα και τον Κώστα Πλέσσα που ήταν παρατηρητής στο συγκεκριμένο παιχνίδι και δεν χρειάστηκε ο Σύλλογος να πληρώσει εξοδολόγιο.