Στον Πλάνο ο ΑΟ Τσιλιβή πήρε το τρίποντο αφού κέρδισε τον Απόλλωνα ο οποίος κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο με ελλείψεις βασικών παικτών. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πίεσαν από την αρχή για να καθαρίσουν το ματς. Ο Νίκος Κακολύρης άνοιξε το σκορ για τους “κόκκινους” και ο Διον. Μαρίνος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1. Ο Διον. Μαλαφούρη εκ νέου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του ΑΟ Τσιλιβή κάνοντας το 2-1 για να έρθει και πάλι ο Κακολύρης και να ανεβάσει το σκορ στο 3-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν με τον Ανδρέα Κόστα να κάνει το 4-1. Το 5-1 έκανε ο Μάριος Κωστάκης και το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Διονύσης Μαλαφούρης.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ>>>>>>>>>>>

Στο γήπεδο του Μαχαιράδου ο Παναρτεμισιακός πήρε τη νίκη από τον Αίολο Σαρακηνάδου που “φωνάζει” για την διαιτησία! Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους με τον Χάρη Μαλλιά να ανοίγει το σκορ στο 32′ του αγώνα ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι δέκα λεπτά πριν! Η ομάδα του Ντένη Κόκλα κατάφερε να αντιδράσει στο 37΄ με τον Παναγιώτη Μαρούδα, ενώ ο Αίολος στάθηκε άτυχος καθώς ο Δημήτρης Ματαράγκας έστειλε την μπάλα να κτυπήσει στο δοκάρι!

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Ντοντάϊ ο οποίος με ωραία ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Λίγο μετά οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι (χέρι άπαικτη του Παναρτεμισιακού) που δεν δόθηκε. Το τελικό 3-1 το διαμόρφωσε και πάλι ο Μαρούδας. Αξίζει να σημειώσουμε ότι αποβλήθηκε από τον πάγκο του Αίολου από τον διαιτητή Τρομπούκη ο Νίκος Μαρίνος Ξανθός για έντονη διαμαρτυρία!