Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική (20η) στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ 1-2

Με τον Αλεξανδρίδη να πετυχαίνει τα δύο γκολ της νίκης ο Εθνικός Σκουλικάδου πήρε το τρίποντο και εδραιώθηκε στην τη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος. Οι τυπικά γηπεδούχοι κατέφεραν και μπήκαν μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Προκόπη στο 15΄. Ο Άλκης Αλεξανδρίδης όμως λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στην επαναλήωη ο ίδιος παίκτης και συγκεκριμένα στο 78΄ ‘έδωσε τη νίκη στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 1-2. Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Ανδρέας Μουζάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσια σε ανεπανάληπτο τετ α τετ.

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ (Μουζάκης Ανδρ.): Μουζάκης Αντ., Γιαννόπουλος, Λομποτέσης, Μόρφης, Πόθος, Καμπεράï, Πάγια, Μύρης, Παράσχης Θ., Παράσχης Γ. (60’ Μουζάκης Ανδρ.), Βούτος Χ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (Τρουπιώτης Π.): Καραπάνος, Πυλαρινός Ντ., Μαρίνος, Κεφαλληνός Αντ., Κάτση (82’ Κεφαλληνός Χρ.), Προκόπης Μ., Λούλος, Πλέσσας Ανδρ., Αλεξανδρίδης Αλκ. (88’ Γκούσκος), Πατρινός, Ψάρρης (55’ Τσιριγώτης Β.)

ΑΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ 0-5

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο ΑΟΚ Κατασταρίου στο γήπεδο των Αμπελοκήπων, εκεί όπου κέρδισε τον ΑΟ Βασιλικού με 5-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι και πήραν μια νίκη μένοντας κοντά στην πρωτοπόρο ομάδα του Τσιλιβή. Το ημίχρονο βρήκε τον ΑΟΚ να προηγείται με 4-0 με τρία γκολ του Σάκη Μαλαφούρη (έκανε χατ τρικ) και ένα γκολ του Παναγιώτη Μαρούδα. Στην επανάληψη ο ρυθμός από τους φιλοξενούμενους έπεσε. Απλά ο χάρης Μαλλιάς πέτυχε το 5ο γκολ για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.

ΑΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ (Γιατράς Ν. – Μαρίνος Σπ.): Γράμψας, Σούρμπης, Θεοδόσης, Βαρδακαστάνης Σπ., Μαρίνος, Γιατράς, Γιακουμέλος Αντρ., Γιακουμέλος Αθ., Ματαράγκας Δ. ,Μαρούδας, Κυργιάζος

ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ (Γουσέτης Π.): Ποταμίτης, Καπαρέλης, Μαρούδας Μ.Ι., Φυτόπουλος, Μαλισόβας ( 69’ Κάρδαρης Ακ.), Κάρδαρης Κ., Μαρούδας Π., Κωστάκης (46’ Μαλλιάς), Μαλαφούρης (69’ Μπιάζης), Ψάρρης, Δρόσος (55’ Πέττας Λ.)