Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΑΟ Κατασταρίου να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών καθώς το απόγευμα της Τετάρτης γνώρισε την ήττα από την Τριγλιά Ραφήνας εκτός έδρας με 5-3. Το ματς ήταν πολύ όμορφο καθώς τα γκολ διαδεχόταν το ένα το άλλο… Η Ζακυνθινή ομάδα πάλεψε, κατέφερε να ισοφαρίσει αλλά στο τέλος υπέκυψε και γνώρισε την ήττα. Ο ΑΟΚ αποχώρησε από το θεσμό με ψηλά το κεφάλι καθώς έκανε μια καταπληκτική πορεία αποκλείοντας ομάδες μεγαλύτερες…

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ… APO TO MATΣ

8’ ΓΚΟΛ: Με μονοκόμματο σουτ του Κότσι 1-0 η Τριγλία.

10΄ΓΚΟΛ: Με σουτ του Παπαδόπουλου 2-0.

12΄ ΠΕΝΑΛΤΙ: Το Καταστάρι κερδίζει πέναλτι όταν ο Δήμιζας ανέτρεψε τον ΛΙβέρη. Ο Μαλαφούρης θα το εκτελέσει εύστοχα και θα μειώσει σε 2-1.

17’ ΓΚΟΛ: Ισοφάριση για το Καταστάρι με τον Μαλαφούρη 2-2.

23′ ΓΚΟΛ: Η Τριγλία παίρνει ξανά το προβάδισμα με μακρινό σουτ του Κότσι και 3-2.

37′ Σουτ του Κότσι πέρασε άουτ.

39′ Νέα ευκαιρία για την Τριγλία με τον Παπαδόπουλο να πιάνει  γυριστό σουτ στην κίνηση με τον Ποταμίτη να βγάζει την μπάλα με υπερένταση κόρνερ.

57′ Σουτ του Τσάγκαρη η μπάλα  πέρασε άουτ.

58′ Σε αντεπίθεση ο Λιβέρης πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δήμιζα.

63′ Ευκαιρία για την Τριγλία με σουτ του Κότσι που πέρασε άουτ.

65′ Σε αντεπίθεση ο Λιβέρης μπήκε από δεξιά και προσπάθησε να βρει με σέντρα του τον Μαλαφούρη, με τον Δήμιζα να βγαίνει και να καθαρίζει την φάση

76′ ΓΚΟΛ:  Ο Μάλτσι επιχείρησε σουτ που απέκρουσε ο Ποταμίτης και στην επαναφορά ο Παπαδόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 4-2.

84′ ΓΚΟΛ για την Τριγλία με τον Σιάννη να βγάζει μόνο του τον Βασιλείου ο οποίος πλάσαρε υποδειγματικά τον Ποταμίτη κάνοντας το 5-2.

90′ ΓΚΟΛ για το Καταστάρι με ωραίο πλασέ του Λιβέρη 5-3.

Τριγλία: Δήμιζας, Κάρδαρης, Μεϊμέρογλου (69΄ Καραδέμητρος), Τερζής, Τσέπας, Τσάγκαρης, Κότσι, Κόντη, Μάλτσι (77 λ. τρ.  Σιάννης), Βασιλείου, Παπαδόπουλος (85΄ Σολδάτος).

Καταστάρι: Ποταμίτης, Βάσσος, Χριστοδουλόπουλος, Λιβέρης, Κουτσούλιας, Κουμιώτης, Αρκαδιανός, Κωστάκης, Μαλαφούρης (77΄ Παραστρατίδης), Ματαράγκας Ν. (59΄ Δρόσος), Λίβος (69΄ Διαμαντής).

Ευχαριστούμε πολύ τον κο Αντωνάκο και το www.rpn. gr για την παραχώρηση των φωτογραφιών και τις λεπτομέρειες του ρεπορτάζ