Με «σπασμένα φρένα» συνεχίζει την φετινή της πορεία στην Γ’ Εθνική η Καλαμάτα που επικράτησε και της ΑΕ Πελλάνας εκτός έδρας με 2-0.

Η «μαύρη θύελλα» ήταν επιθετική από το ξεκίνημα αλλά οι γηπεδούχοι διατηρούσαν το 0-0. Αυτό κράτησε όμως μέχρι το 65ο λεπτό όταν ο Χρήστος Μίνγκας έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» της άμυνας της ΑΕ Πελλάνας και έκανε το 1-0. Οι Καλαματιανοί πίεσαν για ένα γρήγορο δεύτερο γκολ και το βρήκαν εφτά λεπτά αργότερα με τον Πινδώνη, «κλειδώνοντας» το «διπλό». Έτσι οι πρωτοπόροι του 8ου ομίλου πήραν το τρίποντο και επέκτειναν το σερί νικών στις πέντε. Μάλιστα η ομάδα της Μεσσηνίας κράτησε για ακόμη μία αγωνιστική την εστία της απαραβίαστη, με τον συντελεστή τερμάτων της να βρίσκεται πλέον στο 10-0.

Πηγή:to10.gr