Το απόγευμα του εύκολο έκανε ο ΑΟ Κατασταρίου που πέρασε το εμπόδιο του Παναρτεμισιακού στο γήπεδο του Αγγερικού με 7-3… Οι γηπεδούχοι παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφεραν να καθαρίσουν πολύ εύκολα την μπουγάδα από το πρώτο κιόλας μέρος…

Στο Β΄ όμως μέσα σε 10 λεπτά ανέβασαν πολύ ψηλά το δείκτη του σκορ κάνοντας πολύ εύκολο το έργο στην συνέχεια… Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20΄ με κεφαλιά του Κωστάκη για να έρθει ο Μαλαφούρης στο 33 με σουτ εντός περιοχής να κάνει το 2-0 για την ομάδα του… Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου… Στην επανάληψη από το 45΄ έως και το 55΄ οι παίκτες του Πέτρου Μίχου/ Παν Γουσέτη έκανα φύλλο και φτερό την άμυνα του Παναρτεμισιακού πετυχαίνοντας  αλλα 3 σούπερ γκολ… στο 47΄ ο Μυτιλήνης θα εκμεταλλευτεί ωραία την κάθετη πάσα του Λιβέρη και με εξαιρετικό τελείωμα θα κάνει το 3-0 για την ομάδα του…

Οι γηπεδούχοι απαλλαγμένοι από το άγχος συνέχισαν να παιχτούν πολύ καλό ποδόσφαιρο! Λίγα λεπτά αργότερα Ο Μυτιλήνης και πάλι μετά από λάθος διώξιμο της μπάλας από το Κυπριώτη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0… Το ρεσιτάλ του νεαρού παίκτη από την Ναύπακτο συνεχίστηκε και στο 55΄ μετά από πολύ ωραία κάθετη  μπαλιά του Μαλαφούρη έκανε το 5-0.

Τα ¨ελάφια” μείωσαν με πέναλτι του Αλεξανδρίδη αλλα ο νεαρός ταλαντούχος παίκτης του ΑΟΚ Μεταξάς με αριστερό βρήκε δίχτυα ανεβάζοντας τον πήχη στο 6-1. Ο Παναρτεμισιακός μείωσε με τον Κορφιάτη στο 78′   ο οποίος έκανε το 6-2… ο Κώστας Κάρδαρης δύο λεπτά αργότερα χρίστηκε και αυτός σκόρερ και έκανε το 7-2 για να έρθει ο Τσιόλης στο 85΄ και να διαμορφώσει το τελικό 7-3. Αξίζει να σημειώσουμε ο τερματοφύλακας του ΑΟΚ αγωνίστηκε με θλάση στον λαγονοψοείτη… Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Μυτιλήνης εκτός από τα 3 γκολ που πέτυχε είχε και δύο δοκάρια που σημαίνει ότι έκανε εκπληκτική εμφάνιση!

ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ (Γουσέτης Π.): Χαρακτινός, Κάρδαρης Ακ., Μαρούδας Μ., Λιβέρης (68’ Μεταξάς), Πάνος, Αρκαδιανός, Μυτιλήνης, Κωστάκης, Μαλαφούρης Δ. (70’ Γιόκιτς), Κάρδαρης Κ.. Κωστής (60’ Δρόσος Π.)

ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ (Μουζάκης Δ.): Κυπριώτης, Πολίτης (60’ Σκιαδόπουλος Δ.), Κορφιάτης, Κλάδης Ν., Καπετάνης, Τσιόλης Π., Βαρβαρίγος, Μπάστας Τ., Αλεξανδρίδης, Σταμίρης (75’ Ραυτόπουλος), Ζανφειράκε (46’ Τσιριγώτης Β.)