Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή αντίσταση η Ζάκυνθος κέρδισε με 5-0 την ΑΕ Γερακαρίων στο Δημοτικό Στάδιο… Οι κυανοκίτρινοι από την αρχή πήραν τα ηνία του αγώνα και μέσα σε 45 λεπτά καθάρισαν το ματς… βέβαια πριν την επίτευξη του πρώτου τέρματος η Ζάκυνθος έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει γκολ…

Το 1-0 έγινε μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Σούρμπης και το εκτέλεσε εύστοχα ο Μπεσού στο 20΄ της αναμέτρησης… Δύο λεπτά αργότερα ο Μπεσού θα διευρύνει το σκορ κάνοντας το 2-0 και στην αμέσως επόμενη φάση ο Μπεσού και πάλι με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Τριανταφυλλίδη θα κάνει το 3-0 για την ομάδα του… το 4-0 θα γίνει στο 45΄ με τον νεαρό Βαλάντη Τσουκαλά μετά από κάθετη του Σούρμπη.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι η Ζάκυνθος μονοπώλησε το ενδιαφέρον, πίεσε την Ένωση αλλά στην τελική οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι κάνοντας συνέχεια το κάτι παραπάνω! Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο δείκτης του σκορ να μείνει στο 5-0 με το γκολ στο 46΄ του Μαλισόβα… Δοκάρι είχε η Ζάκυνθος στο 86΄ με τον Τσουκαλά

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: (Τρουπιώτης-Νόλης) Διαμαντής, Μαρίνος, Τριανταφυλλίδης, Παπαδόπουλος, Κωστακιώτης, Μαλισιόβας (65΄ Ντάσης), Κίτος (63΄ Κυριάζος), Πέττας, Μπεσού, Σούρμπης, Τσουκαλάς.

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ: (Γιάννης Ψάρρης) Πλαρινός, Γιατράς (66΄ Μαμφρέδας), Μετζαλίρας, Μουζάκης, Καμπεράϊ, Πλαρινός, Ψάρρης (69΄ Παράσχης), Βούτος, Ντόστι