“Μαύρη” ημέρα για το Καταστάρι που υποβιβάζεται στην Β΄ κατηγορία.

Η ομάδα των Βολιμών πέτυχε θριαμβευτική νίκη μέσα στη έδρα του αντιπάλου με 5-1!

Με δύο συνεχόμενες νίκες επί του ΑΟΚ ο Ελατιακός κέρδισε με την “μαγκιά του” την παραμονή στα σαλόνια της Α΄ κατηγορίας αφού κέρδισε μέσα στον Αγγερικό τον ΑΟΚ με το εκκωφαντικό 5-1. όπως και στο πρωτο παιχνίδι έτσι και στο 2ο τα παιδιά του Ελατιακού κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τον αντίπαλο τους και μέσα σε λίγα λεπτά πήραν πολύ μεγάλο προβάδισμα.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Θεοδώσης Λ. με σουτ θα ανοίξει λογαριασμό για την ομάδα του. στο 5΄ ο Αλέξης Τσουκαλάς έβαλε ωραία ασιστ στον στον σκόρερ Θεοδώση ο οποίος έστειλε την μπάλα για 2η φορά στα δίχτυα του ΑΟΚ κάνοντας το 2-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Νίκος Θεοδώσης (Μελές) θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το Καταστάρι στο 30΄ είχε την ευκαιρία να μπει ξανά στο παιχνίδι όταν ο Στήθος κέρδισε πέναλτι το οποίο το εκτέλεσε ο Πλαρινό στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ! Στο 45΄ πάλι ο ΑΟΚ δεν μπόρεσε να μπει στο παιχνίδι όταν ο Πυριόχος μετά από παράλληλη σέντρα του Στήθου δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Συνετού!

Στην επανάληψη ο Βούτος έβαλε ξανά στο παιχνίδι τον ΑΟΚ αφού μείωσε στο 58΄ σε 3-1, στο 72 ο Συνετός θα σώσει τον Ελατιακό από βέβαιο γκολ όταν ο Κουτσουπιάς με κεφαλιά πήγε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 82΄ όμως ο Σπίνος με πολύ ωραία ενέργεια βύθισε και άλλο το “καράβι” του ΑΟΚ πετυχαίνοντας ένα όμορφο γκολ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Στο 83΄ ο Νίκος Θεοδώσης πέρασε την μπάλα πάνω από τον Τερματοφύλακα του ΑΟΚ και ο Τσουκαλάς Ζαφ. έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 5-1 για την ομάδα του μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Δημ. Κωστάκης με βοηθούς τους Μπέη και Κλάδη.

ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡIΟΥ (Σταύρος Σκιαδόπουλος): Γιακουμέλος Σπ., Θεοδώσης Θ., Βούτος Σ., Γκούσκος Δ. (56′ Πίσκοπος), Κουτσουπιάς, Πυριόχος (74′ λ.τρ. Ποταμίτης), Παππά, Πλαρινός Ι., Πεφτιτσέλης, Χαλκίδης (51′ Βούτος Σ.)

ΕΛΑΤΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Καρτσακλής): Συνετός Δ., Στραβοπόδης, Καρτσακλής, Ν. Θεοδόσης Μπουρλίτσης (82′ Ζαφ. Τσουκαλάς), Ν. Θεοδόσης Μελές, Πλαρινός Ερμ. (53′ λ.τρ. Στήθος), Τσουκαλάς Δ., Φραγκογιάννης, Τσουκαλάς Αλ., Θεοδώσης Λ. (46′ Πυλαρινός), Σπίνος Ανδρ.