Έγινε γνωστή και η 4η ομάδα που θα συμμετάσχει στο ημιτελικό του Κυπέλλο ΕΠΣ Ζακύνθου, αφού μετά τους Ζακυνθιακό, Τσιλιβή, Άγιο Λέων και ο Παναρτεμισιακός πήρε το πολυπόθητο εισιτήριο.

Έκλεισε το… “καρέ” των ομάδων που προκρίθηκαν στον ημιτελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Ζακύνθου, με τον Παναρτεμισιακό να προστίθεται τελευταίος στις υπόλοιπες τρεις (Ζακυνθιακλο, Τσιλιβή και Άγιο Λέων). Τα “ελάφια” συνέτριψαν με 6-0 την έκπληξη του θεσμού Α.Ε Γερακραίων και πέραν θριαμβευτικά στους “4”. Η ομάδα του Νίκου Κλάδη, τον τελευταίο καιρό δείχνει εξαιρετικά στοιχεία, δείγμα της δουλειάς που πραγματοποιεί ο έμπειρος αμυντικός- προπονητής σε συνεργασία με τον Παναγιώτη Ραυτόπουλο.

Το παιχνίδι ήταν μονότονο αφού ο Παναρτεμισιακό καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα είχε περιορίσει την Ένωση στο δικό της μισό γήπεδο, σπαταλώντας μάλιστα πολλές ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα τέρματα. Τα Γερακαρία γνώριζαν εξ’ αρχής ότι πολύ δύσκολα θα έπαιρναν την πρόκριση και δεν άργησαν να συμβιβαστούν με την ήττα, με την συνολική τους παρουσία πάντως στο θεσμό να κρίνεται άκρως πετυχημένη! Μόλις στο 3ο λεπτό ο Παναγιώτης Ραυτόπουλος, με ωραίο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1, που εκμεταλλεύτηκε άψογα την ασίστ του Κλάδη Β. Ο Κλάδης Β., ήταν ο
δημιουργός και του 2ου τέρματος των ελαφιών όταν με πάσα ακριβείας βρήκε τον Κλαυδιανό που με σουτ έγραψε το 0-2.

Το γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα, όταν ο Φετσάνης είδε εκτός εστίας τον αντίπαλο τερματοφύλακα Σιγούρο και με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ από το κέντρο του γηπέδου πέτυχε το 0-3. Στο 44′ και πάλι ο Φετσάνης βρήκε δίχτυα κάνοντας 4 τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο επιβλητικό ρυθμό και στο 71′ ο παίχτης προπονητής Νίκος Κλάδης με προβολή έδωσε αέρα πέντε τερμάτων στην ομάδα του, σκοράροντας για ακόμα ένα ματς τη φετινή σαιζόν, αν και αμυντικός! Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Ζανφιράκε που έγινε ο τελικός αποδέκτης της πολύ καλής συνεργασίας των Μπιάζη Αγγ. και Κλάδη Β. Καλή η διαιτησία του Βασίλη Μαρίνου και των βοηθών του Κοριανίτη και Στεριώτη Γ.

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ (Ανδρέας Μουζάκης): Σιγούρος, Πατρίκιος, Μουζάκης Ανδρ. (18′ λ.τρ. Λομποτέσης), Τσιλιβήτας (70′ Παράσχης Θ.), Πόθος (80′ Παράσχης Δ.), Γιαννόπουλος, Γουσέτης, Μουζάκης Χ., Μιτάκης, Παράσχης Γ., Μόρφης.

ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ (Ν. Κλάδης – Π. Ραυτόπουλος): Κυπριώτης, Κλάδης Ν., Καπετάνης, Μπράτης, Φετσάνης (73′ Μπιάζης Αγ.), Ζούγρας Π., Κλαυδιανός (46′ Ζανφιράκε), Τάρε, Κλάδης Β., Ραυτόπουλος (59′ Θέμελης), Λιβέρης Σπ.