Δεν άφησε περιθώρια (4-2) αντίδρασης στο Βουγιάτο!

Συνεχίζει να κερδίζει τις εντυπώσεις το Σαρακινάδο όπου διανύει έναν φοβερό δεύτερο γύρο και δείχνει να βρίσκεται σε συνεχής ανοδική πορεία. Έτσι το Σάββατο το απόγευμα κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 4-2 επί του Βουγιάτου σκαρφαλώνοντας ακόμη περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα και βλέποντας δειλά δειλά τις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου. Το Σαρακινάδο μπήκε δυναμικά από τα πρώτα λεπτά και μόλις στο 6’ άνοιξε το σκορ με όμορφη καρφωτή κεφαλιά του εμπείρου Σέλληνα.

Στην συνέχεια ο Αίολος σπατάλησε πολλές ευκαιρίες καθώς οι παίχτες του δεν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια. Πριν την λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44’ ο Λάππος θα εκμεταλλευτεί την όμορφη κάθετη πάσα του Μπατμάεφ και στο τετ α τετ θα γράψει το 2-0. Στο δεύτερο μέρος ο ‘’αφηνιασμένος’’ Αίολος θα πετύχει και 3ο τέρμα με τον Καπετάνη που είχε περάσει πριν λίγα λεπτά ως αλλαγή. Κάπου εκεί όμως το Σαρακινάδο έπαθε γενικό ‘’μπλακάουτ’’ το οποίο προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το Βουγιάτο και έως ένα βαθμό τα κατάφερε.

Στο 65’ ο Τιμόθεος Χριστόφορος με όμορφη προσπάθεια και δυνατό σουτ θα μειώσει σε 3-1 για την ομάδα του. Ενώ στο 73’ ο Δρόσος θα κάνει το 3-2 βάζοντας φωτιά στον αγώνα. Τα χαμόγελα στο Βουγιάτο δεν πρόλαβαν να κρατήσουν πολύ διότι στο 75’ ο Μπράτης θα πετύχει το 4-2 σβήνοντας τις ελπίδες για θετικό αποτέλεσμα από τον Κεραυνό. Στην διάρκεια της αναμέτρησης δεν σημειώθηκε κάποιο άλλο τέρμα και ο Αίολος πήρε νέα σπουδαία νίκη.

ΑΙΟΛΟΣ ΣΑΡΑΚΙΝΑΔΟΥ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΥΛΩΝΑΣ) : Γιαννιώτης, Παπαδάκης, Γιαννούλης Γ. (65’ Γιαννούλης Π. Μ.), Ξένος, Σέλληνας, Σαραντόγλου, Μακρυπόδης, Μυλωνάς (30’ Μειντάνης), Λάππος (46’ Καπετάνη), Μπράτης, Μπατμάεφ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΟΥΓΙΑΤΟΥ (ΜΑΚΗΣ ΚΑΒΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ) : Γιαννακόπουλος, Σούρμπης (46’ Κατέχος), Συνετός, Δρόσος, Σκιαδόπουλος Α. , Σκιαδόπουλος Κ. , Χριστόφορος Τ. (67’ Γκούσκος), Χριστόφορος Π. , Κακολύρης, Θεοντόρι, Ιβανούδης.