Η ομάδα του ΑΟ Κατασταρίου  πήρε τη νίκη από τον πολύ καλό Παναρτεμισιακό με 4-3 και έμεινε στο κυνήγι της Ζακύνθου στην ειδική βαθμολογία των μπαράζ… Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν στην κυριολεξία με την φωτιά καθώς στο τέλος του αγώνα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και τους 3 βαθμούς!

Το σκορ άνοιξε ο Δρόσος για την ομάδα του ΑΟΚ στο 17΄ για να έρθει ο Αλεξανδρίδης στο 32΄ και να κάνει το 1-1 για τα “Ελάφια”…

Δεν πρόλαβαν όμως να χαρούν το γκολ της ισοφάρισης και ο Καραμαλίκης στο 34΄ έβαλε και πάλι την ομάδα του μπροστά στο σκορ κάνοντας το 1-2. Αυτό ήταν και το σκορ του ημίχρονου. Στην επανάληψη ο Κωστάκης απλοποίησε τα πράγματα για τον ΑΟΚ ανεβάζοντας το σκορ στο 3-1… όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με τον Κορφιάτη στο 70΄ ο οποίος έκανε το 2-3 για την ομάδα του.

Δύο λεπτά αργότερα ο Κωστής για λογαριασμό του ΑΟΚ σημάδεψε το δοκάρι! Στο 85΄ Ο Κωστάκης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Κυπριώτη…

Στο 86΄ ο Παναρτεμισιακός άγγιξε την ισοφάριση όταν ο Θωμάς  θα νικήσει τον Αλεξανδριδη και θα κρατήσει την ομάδα του όρθια… Στο 87΄ο Κωστής θα βγάλει σέντρα ο Kυπριώτης δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του κάνοντας το 2-4… Το Παναρτεμισιακός μείωσε στο 90΄ με τον Χριστοδουλόπουλο βάζοντας φωτιά στο ματς για τα υπόλοιπα λεπτά!

Ο Παναρτεμισιακός ήταν αυτός που παρ΄ ολιγον να μοιράσει εγκεφαλικά στην αποστολή του ΑΟΚ όταν στις καθυστερήσεις ο Ραυτόπουλος σουτάρισε αλλά πάνω στην γραμμή έδιωξαν οι παίκτες του ΑΟΚ την μπάλα πριν αυτή περάσει και δημιουργήσει τεράστιο πρόβλημα στους φιλοξενούμενους!

ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ (Μουζάκης Δ.): Κυπριώτης, Πολίτης, Χριστοδουλόπουλος, Κλάδης Ν., Καπετάνης, Τσιόλης, Βαρβαρίγο (77’ Ζανφειράκε), Τσιριγώτης Β., Αλεξανδρίδης, Σταμίρης, Κορφιάτης (90’ Ραυτόπουλος Π.)

ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ (Γουσέτης Π.): Θωμάς, Κάρδαρης Ακ., Μαρούδας Μ. (88’ Πάνος Β.), Λιβέρης Στ., Κομιώτης Αλ., Γιόκιτς, Μυτιλήνης (65’ Μαλαφούρης Δ.), Κωστάκης, Καραμαλίκης, Κάρδαρης Κ., Δρόσος (53’ Κωστής