Δεν συνάντησε δυσκολίες η Παναχαϊκή να νικήσει με το ευρύ 3-0 τη Δόξα Μεγαλόπολης και να πιάσει στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα τον ΠΑΟ Βάρδας στο παιχνίδι που έκλεισε την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ

Στο Παμπελοπονησιακό στάδιο οι κοκκινόμαυροι μπροστά σε 1500 φιλάθλους ήταν καλύτεροι απο τους Αρκάδες αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν στο Α’ ημίχρονο παρά την υπεροχή τους. Έχασαν κάποιες ευκαιρίες, είχαν αρκετά στημένα αλλά γκολ δεν ήρθε.

Στην επανάληψη, όμως, μετουσίωσαν την υπεροχή τους σημειώνοντας τρία τέρματα και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Το 1-0 σημείωσε ο Σιαλμάς στο 53′, το 2-0 ο Στεργίδης στο 71′ και το τελικό 3-0 ο Ελευθεριάδης στο 80′.