Ισοπεδωτικός Βόλος στην πρεμιέρα. Η ομάδα της Μαγνησίας «γάζωσε» 7-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης, την ώρα που ο Πλατανιάς έκανε ξεκίνημα με το δεξί κόντρα στον Αήττητο Σπάτων (2-1).

Μπήκαν με το δεξί Βόλος και Πλατανιάς στο πρωτάθλημα της Football League.

Στην παρθενική της συμμετοχή στην κατηγορία, η ομάδα της Μαγνησίας σάρωσε 7-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης ξεκινώντας… γκαζωμένη τις υποχρεώσεις στον φετινό μαραθώνιο και έδειξε τις διαθέσεις της από την αρχή, αλλά και τη δυναμική της. Πέντε γκολ στο δεύτερο μέρος σημείωσε η ομάδα του Χουάν Φεράντο, η οποία σκόραρε τέσσερις φορές από το 62’ μέχρι το 74ο λεπτό. Χατ-τρικ σημείωσε ο Μάντζης, «χτυπώντας» δις στο β’ ημίχρονο.

Η επιστροφή του Πλατανιά στη δεύτερη κατηγορία συνδυάστηκε με νίκη στην πρώτη αγωνιστική. Η ομάδα της Κρήτης δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, αλλά εν τέλει επικράτησε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 του Αήττητου Σπάτων, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο μέρος. Ο Κόρτσαμ με προβολή (έπειτα από φάουλ του Παπανικολάου) άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό, για να «χτυπήσει» ο Παπανικολάου ένα λεπτό μετά με πλασέ μετά από τραγική αντίδραση της αντίπαλης άμυνας. Στο 71’ ο Σπυρόπουλος έκλεψε την μπάλα και μείωσε σε 2-1, που έμεινε μέχρι τέλους.