Ήταν ντέρμπι  μόνο στα χαρτιά… η καλύτερα έως το 12΄ όταν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Παπαδόπουλος από τον Αίολο αναγκάζοντας τους γηπεδούχους να αγωνιστούν για ένα ολόκληρο αγώνα με παίκτη λιγότερο! Από εκεί και πέρα ο ΑΟ Λεβάντε παίζοντας όπως θα έπρεπε πήρε την ουσία και τους βαθμούς και ανέβηκε στην βαθμολογία. Οι παίκτες του Ανδρέα Γκούσκου κατάφεραν ν ανοίξουν το σκορ στο 20′ με τον Βοζαϊτη. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν και άλλο στροφές και κατάφεραν να ¨κλειδώσουν” τη νίκη με τον Τζιαφέρη στο 65΄ για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Νίκος Ματαράγκας στο 75 ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για την ομάδα του .

ΑΙΟΛΟΣ ΣΑΡΑΚΗΝΑΔΟΥ (Μυλωνάς-Λιβέρης) Καραπάνος, Ζούγρας (46΄ Σάλα Λ), Παπαδόπουλος, Ρένεσης, Πάνος, Μποτώνης (60΄ Μακρυπόδης), Τσουκαλάς, Σάλας Σηφ. (72΄ Βούτος), Λούλος (73΄ Ματαράγκας Ανδ), Μαλλιάς, Ζουπάνος.

ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ(Ανδ, Γκούσκος)  Κουλόλι, Κωστακιώτης, Μουσάϊ, Μουστάϊ, Παππάς, Κολεύρης (75΄ Πατίρης), Τζιαφέρης, Γκελάϊ (77΄ Μουζάκης), Ματαράγκας (70΄ Σπίνος), Μαρούδας (80΄ Πλαρινός), Βοζαϊτης