Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε ο τεχνικός της ομάδας του ΑΟ Τσιλιβή από το τελευταίο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Θύελλα Πατρών. Η ζακυνθινή ομάδα γνώρισε την ήττα με 3-1 και από εδώ και στο εξής θα επικεντρωθεί στην προετοιμασία της πρεμιέρας την προσεχή Κυριακή με αντίπαλο τον Διαγόρα Βραχνεϊκων εκτός έδρας.

Οι νησιώτες προσπάθησαν στο πρώτο μέρος να φανούν ανταγωνιστικοί και ‘έως έναν βαθμό αυτό το κατάφεραν, έχασαν 2-3 πολύ μεγάλες ευκαιρίες δέχτηκαν, όμως ένα γκολ στην εκπνοή του ημιχρόνου το πρώτο τέρμα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να δείξουν το κάτι παραπάνω. Έτσι στο 51΄ έγινε το 2-0 για την ομάδα της Πάτρας.

Οι νησιώτες μείωσαν με τον Μπατσή σε 2-1 αλλά οι Αχαιοί πέτυχαν και 3ο γκολ και έτσι πήραν την φιλική νίκη με 3-1. Η ομάδα του Τσιλιβή έδειξε καλά στοιχεία στο πρώτο μέρος αλλά δεν είχε διάρκεια αυτό. Στο Β΄ μέρος οι κόκκινοι ήταν κατώτεροι και δεν μπόρεσαν να κάνουν το κάτι παραπάνω. Σίγουρα η ομάδα θέλει ενίσχυση κυρίως στην θέση του φορ και στο κέντρο της άμυνας.