Τίποτα δεν την σταματά! Καμιά ομάδα δεν μπορεί να σταθεί εμπόδιο στην πορεία της Φλόγας Κυψέλης που συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Η ομάδα του Αλέκου Αντίοχου πέρασε αλώβητη μέσα από μια δυνατή έδρα όπως είναι αυτή του Αργασίου στο γήπεδο των Αμπελοκήπων με 2-0 για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας ΕΠΣ Ζακύνθου.

Οι φιλοξενούμενοι με σοβαρότητα και ψυχραιμία διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι και πήραν σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη, απέναντι σε μια ομάδα που ενισχύθηκε σημαντικά στις μεταγραφές του Γενάρη. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ελέγξουν την ροή του αγώνα, είχαν την εδαφική υπεροχή με το Αργάσι να κάνει αντεπιθέσεις. Μάλιστα η ομάδα του Θοδωρή Δραγώνα ήταν άτυχη όταν σε αντεπίθεση ο Σογκάϊ με δυνατό σουτ σημάδεψε την συμβολή των δοκών του Δημήτρη Αυγουστίνου!

Μέχρι το τέλος του Α΄ μέρους το σκηνικό δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες πήγαν με αυτό το 0-0 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη η Φλόγα κατάφερε και πάλι να ελέγξει το παιχνίδι με τον νέο στην ομάδα αλλά παλιό Παναγιώτη Δρόσο να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του στο 62΄. Δέκα λεπτά αργότερα ο Τόνι Σούλα ” κλείδωσε”  το τρίποντο για την Φλόγα κάνοντας το 0-2.

Στα εναπομείναντα λεπτά οι φιλοξενούμενοι γύρισαν πίσω και προσπάθησαν να διαφυλάξουν σαν κόρη οφθαλμού αυτό το 2-0. Οι γηπεδούχοι πίεσαν έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να ξαναμπούν στο ματς αλλά η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα και έτσι η Φλόγα πανηγύρισε μια σημαντική νίκη που την κρατά στην κορυφή της βαθμολογίας, 2 βαθμούς πάνω από την ομάδα του Ελατιακού.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι άργησε να ξεκινήσει 15 λεπτά περίπου καθώς υπήρχαν προβλήματα που έπρεπε να διευθετηθούν από τον διαιτητή της αναμέτρησης Δημήτρη Κωστάκη. Το πρώτο είχε να κάνει με τον ορισμό παρατηρητή του αγώνα Μπάμπη Ξανθό από την διοργανώτρια αφού προσκομίστηκαν όλα τα έγγραφα το πρόβλημα λύθηκε. Επίσης αξίζει να αναφέρουμε ότι οι τουαλέτες στο καμαράκι των διαιτητών ήταν σε άθλια-τριτοκοσμική κατάσταση με αποτέλεσμα ο διαιτητής Δημήτρης Κωστάκης και οι βοηθοί του συσκεύτηκαν αν θα πρέπει να σφυρίξουν την έναρξη του αγώνα αφού η κατάσταση εντός δωματίου ήταν τραγική!! Τελικά επικράτησε η άποψη να γίνει ο αγώνας!   Πραγματικά απίστευτες εικόνες ΝΤΡΟΠΗΣ! Επίσης υπήρξε και ένα πρόβλημα με τα δίχτυα!