Αγγλικό σκορ στο γήπεδο των Αμπελοκήπων μεταξύ του Απόλλωνα και του Αστέρα Μαχαιράδου. Και οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα αλλά τελικά μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις κατά το γνωστό κλισέ! Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο δεκάλεπτο με 2-0 με τα γκολ του Μαρίνου και Ζογκάϊ και να βάλουν δύσκολα στον Αστέρα. Το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0. στην επανάληψη ο Βοζαϊτης μείωσε από κοντά σε 2-1 στο 58΄ και ο Σπύρος Μαρίνος στο 68΄ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους! Ο Δεμερτζής ‘έφερε το ματς τούμπα για τον Αστέρα κάνοντας το 2-3 αλλά ο Διονύσης Μαρίνος και πάλι στο 85΄ ισοφάρισε για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 3-3