Δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω ο ΑΟ Λεβάντε από το να αποδεχθεί την μοίρα του στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής στην Τρίπολη με αντίπαλο τον Παναρκαδικό.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πίεσαν πάρα πολύ την Ζακυνθινή ομάδα και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο στο παιχνίδι.

Ο ΑΟ Λεβάντε στα δύο παιχνίδια που έχει δώσει μετρά εισάριθμες ήττες. Την 3η αγωνιστική η Ζακυνθινή ομάδα θα ψάξει τον βαθμό ή τους βαθμούς στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ηρακλή Ψαχνών στην Εύβοια.

Ο Παναρκαδικός ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10ο λεπτό όταν ο Καδάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για το “τριφύλλι”.

Η Aρκαδική ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στο 34′ το σουτ του Μηλιώτη έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα το δυνατό σουτ του Γαρυφαλλόπουλου έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.Η ομάδα του “Τριφυλλιού” ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να μην δώσει την ευκαιρία στην ομάδα της Ζακύνθου να δημιουργήσει κάποια σημαντική ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, όταν ο Καδάς στο 46′ εκτέλεσε κόρνερ και ο Καστριτσέας με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0.
Η ομάδα της Τρίπολης έψαξε και τρίτο τέρμα ωστόσο παρά το γεγονός ότι δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις μέσω στημένων φάσεων, δεν μπόρεσε να σκοράρει για τρίτη φορά με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

Παναρκαδικός (Γ. Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Γογωνάς (58΄ λ. τρ. Μέλλος), Μπούτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Βελισσάρης, Μηλιώτης (75΄ Σταθουλόπουλος), Δήμος, Γαρυφαλλόπουλος, Καδάς (66΄ Χρήστου), Κώτσιρας.

ΑΟ Λεβάντε (Θανάσης Σταματόπουλος): Κοντοπίδης, Κοντούλης, Γεωργούσης, Αθ. Τζιαφέρης, Οικονομόπουλος, Λαλάης, Κουστακιώτης, Μουτσάϊ (68΄ Π. Μαρούδας), Τηλιόπουλος (2΄ λ. τρ. Μ. Μαρούδας), Δημητρακόπουλος (58΄ Κ. Τζιαφέρης), Πλατέλλας.