Την ήττα γνώρισε η ομάδα Νέων του ΑΠΣ Ζάκυνθος στο παιχνίδι με την Καβάλα, πραγματοποιώντας ένα απρόσεκτο πρώτο ημίχρονο, που στοίχισε ακριβά μιας και οι “Αργοναύτες” προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο κιόλας μισάωρο, κάνοντας γκολ όλες τις ευκαιρίες τους.

Η Ζάκυνθος αντέδρασε στην συνέχεια, μικραίνοντας την “ψαλίδα” της ήττας, χάρη στα γκολ των Κορσιάνου και Παναγιωτόπουλου. Πολλά τα παράπονα για την διαιτησία της αναμέτρησης, αφού οι Κυανοκίτρινοι θεωρούν ότι τα δύο πρώτα γκολ των γηπεδούχων προέρχονται από ξεκάθαρη θέση οφσάιντ.

Η Ζάκυνθος ξεκίνησε δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο χάνοντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες, μέχρι να έρθει το κακό τέταρτο της… και η Καβάλα να προηγηθεί με σκορ 3-0 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι αλλαγές του Σπύρου Φιορεντίνου άλλαξαν κατά πολύ την εικόνα της ομάδας, η οποία προσπάθησε να κάνει την ολική ανατροπή, με τον συνήθη ύποπτο Κορσιάνο να κάνει το 3-1 και τον Παναγιωτόπουλο να μειώνει ακόμη περισσότερο σε 3-2.

Το μομέντουμ της αναμέτρησης βρισκόταν για τα καλά στην πλευρά των νησιωτών αλλά οι γηπεδούχοι θα φτάσουν στο 4-2, κόντρα στη ροή της αναμέτρησης και εκεί τα πάντα θα τελειώσουν.

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Σπύρος Φιορεντίνος): Τσιώτας, Αριστομενόπουλος, Γιακουμέλος Δ., Ελέζι, Μυλωνάς, Μαζρέκος, Μπλέτσας, Κορσιάνος, Καψάσκης, Ρουχίτσας, Τσάβος

Αγωνίστηκαν και οι: Λιβέρης, Τζιζαερλής, Παναγιωτόπουλος, Τσουράκης, Γιακουμέλος Ν.