Ισάριθμές ήττες γνώρισαν οι Μικτές ομάδες (Παίδων και Νέων) της ΕΠΣ Ζακύνθου από τις αντίστοιχες της Ηλείας… συγκεκριμένα ο Παίδες ηττήθηκαν με το αξιοπρεπές 1-0 ενώ οι Νέοι υπέστησαν βαριά ήττα με σκορ 5-1..

Συγκεκριμένα οι Νέοι δεν άντεξαν στην πίεση της αντίπαλης ομάδας και υπέκυψαν στην ανωτερότητα του αντιπάλου…. Στο ημίχρονο η ζακυνθινή ομάδα έχανε με 3-0… στην επανάληψη οι παίκτες του Θαν. Σταματόπουλου μείωσαν με ωραία κεφαλιά του Γουσέτη μετά από κόρνερ του Κοτσώνη… Η συνέχεια όμως ανήκει στους γηπεδούχους που με αλλά δύο γκολ καθάρισαν το ματς το οποίο έληξε με 5-1

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Θανάσης Σταματόπουλος):Βαρβαρίγος Πομόνης (73΄ Γιαννούλης) , Παπαδάτος (46΄ Μπαστας), Καλόφωνος Κοτσώνης, Κωνσταντακόπουλος, Γουσέτης, Μαρίνος, Βοζαϊτης, Δρόσος, Λογοθέτης (80΄ Γελαδάς)

Οι Παίδες όμως ήταν αυτοί που το πάλεψαν το παιχνίδι αλλά στο τέλος και αυτοί υπέκυψαν χάνοντας με 1-0… Οι παίκτες του Απ. Τζαμαλή ήταν καλύτεροι και θα μπορούσαν να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα από τον Πύργο. το ημίχρονο πήγε με τις ομάδες ισόπαλες αλλά στο β΄ μέρος οι γείτονες πέτυχαν γκολ και πήραν τη νίκη με 1-0

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Αποστόλης Τζαμαλής): Ταμαρέσης, Παπαδόπουλος Κοτσώνης Καψάσκης Θ., Ρίκος, Καλόφωνος, Σαρακίνης,  Ζώντος, Κολεύρης, Κακολύρης, Αγαλιώτης.