Δύο παιχνίδια έγιναν το Σάββατο για την Α΄ κατηγορία ΕΠΣ Ζακύνθου. Στα ορεινά το Τσιλιβή πέρασε άνετα το εμπόδιο της ΑΕ Αγίου Λέοντα/ Κοιλιωμένου αφού κέρδισε 3-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλο το ματς και πήραν δίκαια τη νίκη.

Οι… του Πλάνου προηγήθηκαν με τον Γεωργίου και λίγα λεπτά αργότερα ο Κάρδαρης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Τη νίκη “κλείδωσε” ο Κακολύρης λίγα λεπτά πριν τελειώσει το ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν ‘άλλαξαν και πολλά πράγματα. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων. Ο γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν είναι να μειώσουν σε 1-3 με τον Παύλο Βυθούλκα.

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων έγινε πολύ ωραίο ματς καθώς ο Εθνικός πήρε τη νίκη στο τέλος του αγώνα με τον Προκόπη από τον Απόλλωνα (1-2). Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Δημητρόπουλο και οι του Εθνικού είχαν ισοφαρίσει με τον Ανδρέα Πλέσσα σε 1-1 αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ο Εθνικός Σκουλικάδου με αυτή τη νίκη ανέβηκε πιο ψηλά στην βαθμολογία…