Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια της εμβόλιμης (21ης) αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου… Συγκεκριμένα στο μεγάλο ντέρμπι στο γήπεδο της Λιθακιάς η τοπική Δόξα γνώρισε την ήττα από τον Απόλλωνα με 6-3 σε ένα χορταστικό παιχνίδι με πολλά γκολ αλλά και θέαμα…

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ουσιαστικοί, βρίσκοντας σε πολύ κακή ημέρα την άμυνα των γηπεδούχων κάνοντας ουσιαστικά πάρτι! Ο Απόλλωνας  προηγήθηκε με τον Ζογκάϊ και ο Ελέζι έκανε το 0-2. αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Μπιάζη αλλά δεν χάρηκαν πολύ καθώς ο Ζογκάί μετά από λάθος τερματόφυλακα και άμυνας έκανε το 1-3! Ο Ματσαράγκας λίγα λεπτά αργότερα έκανε το 1-4 με δυνατό σουτ! Ο Ζογκάϊ έκανε το 1-5, Ο Ελέζι το 1-6! Για την γηπεδούχο ομάδα μείωσαν οι  Τεμπονέρας και  Μπιζιντής!  Στο Αγγερικό ο Αετός Καλιπάδου έβαλε δύσκολα στο Αίολο που επικράτησε με 1-2. Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων τον καλαμάκι πέρασε το εμπόδιο του Κερίου κερδίζοντας με 4-1 . Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Πέμπτη 6/4