Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την σημερινή αναμέτρηση για την πρώτη αγωνιστική των  play off της Football Legue μεταξύ του ΑΠΣ Ζάκυνθος και του Αγροτικού Αστέρα από το Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου (16.30)

Συνεχής ενημέρωση

πατήστε f5 για ανανέωση της σελίδας μας

* Πολύ καλός ο καιρός στο Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου, αρκετή ζέστη λίγος ακόμη κόσμος με τους παίκτες των δύο ομάδων να βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο) Πολίτης Τσόπελας, Ουνγιαλίδης, Νόνης, Καμπούρης, Κρισμάρεβιτς, Οικονόμου, Μπλέτσας, Ευθυμιάδης, Βαρέλα, Παπαδημητρίου

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παν. Δλιμπέρης) Βοσνιάδης, Βελλίνης, Στεφανίδης, Καρακατσάνης, Τσεμπερίδης, Χιτζίδης, Barry, Καπίας, Γεωργιάδης, Σκλιοπίδης, Dokits.

*400 φίλοι της κυανοκίτρινης ομάδας βρίσκονται στο γήπεδο

*Τραυματισμός της τελευταίας στιγμής για την Ζάκυνθο, ο Σπύρος Αποστόλου ένιωσε ενοχλήσεις στον δικέφαλο και έμεινε εκτός την θέση του πήρε ο Καμπούρης

Εναρξη του αγώνα

*800 φίλοι της Ζακυνθινής ομάδας βρίσκονται στο γήπεδο

6666

555

2΄ Μετά από λάθος διώξιμο του Πολίτη η μπάλα πήγε στον Καρακατσάνη ο οποίος σουτάρισε με τον Πολίτη να διώχνει σε κόρνερ

3΄ Νέο σουτ του Κατακατσάνη ο Πολίτης έδιωξε εκ νέου

4΄ Σουτ του Στεφανίδη λίγο άουτ!

* Δυνατά μπήκε στα πρώτα λεπτά ο Αγροτικός Αστέρας

13΄ Το 0-0 παραμένει με την Ζάκυνθο να έχει ισορροπήσει το ματς

20′ Δεν έχει αλλάξει κάτι στο Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου, το 0-0 παραμένει, ισορροπημένο ματς

* Κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα στην μεσαία γραμμή ο Αστέρας

25΄ κίτρινη κάρτα στον Καπία

30′ Το 0-0 παραμένει παιχνίδι κέντρου με δυνατές μονομαχίες

32′ Δοκάρι για την Ζάκυνθο! ο Παπαδημητρίου βρεθηκε στην μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων, ελίχθηκε ωραία, σουτάρισε με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Βοσνιάδη!!!

* Έχει ανέβει η Ζάκυνθος που προσπαθεί να μπει μπροστά στο σκορ

*Χειροκροτήματα από την Κερκίδα

*Η 20ημερη αποχή φαίνεται ότι έχει επηρεάσει τον ρυθμό των δύο ομάδων που είναι αργός

* Συνεχίζει να είναι μοιρασμένο και πάλι το παιχνίδι

40′ Το 0-0 παραμένει

Τέλος 1ου ημιχρόνου 0-0 για τις δύο ομάδες

Εναρξη Β΄ μέρους

48΄ σουτ του Μπλέτσα η μπάλα άουτ

50΄ Γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα με τον Barry (Πάτο)

* Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση η μπάλα πήγε δεξιά στον Στεφανίδη που έβγαλε παραλληλη σέντρα και ο Πάτον με πλασε και κενή εστία έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

60′ Γκολ για τον Αστέρα με τον Βελλίνη από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 0-2 και “πάγωσε’ το ήδη παγωμένο Στάδιο

* Ψυχρολουσία για την Ζάκυνθο που δεν μπορεί να αντιδράσει

63΄΄ Αλλαγές για την Ζάκυνθο ο Βυθούλκας στην θέση του Παπαδημητρίου και ο Πιτταράς στην θέση του Μπλέτσα

65′ Αλλαγή για τον Αγροτικό ο Σαμουηλίδης στην Θέση του Βελλίνη

*Πολύ κακή η Ζάκυνθος, χωρίς φρεσκάδα και έμπνευση δεν μπορεί να αντιδράσει και να απειλήσει, μουρμούρα στην κερκίδα

71′ Το 0-2 παραμένει με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν κατά κράτος τους κυανοκίτρινους

73′ Αλλαγή για την Ζάκυνθο στην θέση του Οικονόμου ο Κυριακίδης

* Δεν μπορεί η Ζάκυνθος καλύτερη ομάδα οι φιλοξενούμενοι έχουν την κατοχή της μπάλας και βγαίνουν πολύ επικίνδυνα μπροστά

75΄ Κίτρινη κάρτα στον Ευθυμιάδη

80′ Αλλαγή για τον Αστέρα ο Καθάριος στη θέση του Πάτο

*Δυσκολεύουν τα πράγματα για τους νησιώτες

81′ Γκολ για την Ζάκυνθο ο Γιάννης Βυθούλκας από το ύψος του πέναλτι με κεραυνοβολεί τον Βοσνιάδη κει κάνει τον 1-2

82′ Δοκάρι για την Ζάκυνθο με τον Πιτταρά!

*Πιέζει η Ζάκυνθος για την ισοφάριση τώρα υπάρχει πάθος κάτι που δεν υπήρχε στα 80 λεπτά του αγώνα

88 Aλλαγή για τον Αγροτικό στην θέση του Καρακατσάνη ο Milic

4 δραματικά λεπτά καθυστερήσεων

*Πέφτουν κάτω οι φιλοξενούμενοι, διαμαρτυρίες από την κερκίδα

90+3 Εκτέλεση φαουλ του Βαρέλα εντυπωσιακή απόκρουση του Βοσνιάδη που σώσει την ομάδα του!

Λήξη του αγώνα 2-1 για τον Αγροτικό Αστέρα που φεύγει με τους τρεις βαθμούς από το νησί