Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη σημερινή αναμέτρηση ΑΠΣ Ζάκυνθος – Αναγέννηση Γιαννιτσών

Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι και φίλες θα είμαστε μαζί σας για δυο ώρες περίπου και θα σας κρατήσουμε συντροφιά μεταφέροντας στις οθόνες του υπολογιστή σας την σημερινή αναμέτρηση ΑΠΣ Ζακύνθος – Αναγέννηση Γιαννιτσών για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής κατηγορίας.

Πατήστε f5 για ανανέωση της σελίδας

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   2 – 0   ΤΕΛΙΚΟ

Συνθέσεις:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Τζανλούκα Κολονέλο

Ξενοδόχοφ, Οικονόμου, Σολφερίνο, Στασινόπουλος, Χατζησάββας (38΄ Κούνσολο), Φωτιάς, Τορεσάνι, Μπίρης,Όττα (90΄ Βυθούλκας), Σκαθαρούδης, Αποστόλου

Αναπληρωματικοί: Λειβαδιώτης, Βυθούλκας, Πετράκος, Πέττας, Κασέτι, Τσερκουετάνι, Κούνσολο

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Θανάσης Δημόπουλος

Χατζηλλάρι, Λαμπάκης, Χατζόγλου, Καρτάλ, Λυσίτσας, Σιδηρόπουλος Σάρρος, Χατζηστεφάνου, Παλάσκας, Τσιάμης, Καραογλανίδης,

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθία) – Βοηθοί: Παπανικολάου – Φετσόγλου (Κορινθία), 4ος: Κωνσταντάκης (Αχαΐα)

15.03΄: Έτοιμα όλα για τη σέντρα του αγώνα. 200 φίλαθλοι περίπου στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου. Συνεχής βροχόπτωση.

1΄: Άρχισε το ματς.

5΄: Αναγνωριστικό παιχνίδι και απ΄ τις δύο ομάδες χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο.

9΄: Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι από σέντρα του Χατζησάββα όταν ο Παλάσκας έκανε χέρι και ο διαιτητής δεν έδωσε τίποτα.

10΄: Κίτρινη κάρτα στον Μπίρη.

14΄: Σκαθαρούδης σε φάση διαρκείας, σουτ από πλάγια δεξιά, η μπάλα λίγο άουτ.

* Καλύτερη η Ζάκυνθος, πιέζει την Αναγέννηση Γιαννιτσών στο μισό γήπεδο.

18΄: Συνεχόμενα φάουλ για την Ζάκυνθο, η οποία ψάχνει το γκολ έχοντας εγκατασταθεί στην περιοχή της Αναγέννησης.

22΄: Η Ζάκυνθος έχει την υπεροχή αλλά δεν μπορεί να απειλήσει.

32΄: Ευκαιρία για την Αναγέννηση. Ο Σάρρος κάνει επικίνδυνη ατομική προσπάθεια, περνάει 2 – 3 παίκτες, σουτάρει, η μπάλα καταλήγει άουτ.

37΄: Κίτρινη κάρτα στον Φωτιά.

* Όττα – Σολφερίνο στην επίθεση, Κούνσολο αριστερά.

40΄: Το 0 – 0 παραμένει, με την Ζάκυνθο να έχει μια φλύαρη πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει. Νωθρή η ομάδα ως τώρα, δείχνει να έχει υποτιμήσει το παιχνίδι. Μοιάζει βραχυκυκλωμένη στο α΄ ημίχρονο.

45΄: Ο 4ος δείχνει 3 λεπτά καθυστερήσεις.

* Συνεχόμενες οι διαμαρτυρίες του Κολονέλο στους ποδοσφαιριστές του για την εικόνα που δείχνουν μέχρι τώρα στον αγωνιστικό χώρο.

* Νέα διακοπή στο παιχνίδι. Παίκτης της Αναγέννησης πεσμένος στο έδαφος.

ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

* Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες. Στο ίδιο μοτίβο και το β΄ μέρος του αγώνα.

48΄: Κίτρινη κάρτα στον Παλάσκα.

50΄: Άσχημο παιχνίδι απ’ τον ΑΠΣ. Αποσυντονισμένη η νησιωτική ομάδα, δεν μπορεί να μπει στην περιοχή της Αναγέννησης με αξιώσεις.

55΄: ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!!!! Ο Οικονόμου μπήκε από αριστερά, έκανε παράλληλη σέντρα και με προβολή ο Σολφερινό με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

* Πρώτο γκολ για το Σολφερίνο με την κυανοκίτρινη φανέλα.

56΄: Σουτ του Όττα, η μπάλα λίγο άουτ.

60΄: Σκαθαρούδης μπήκε στην περιοχή, ανατράπηκε από τον Τσιάμη, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο ίδιος εκτελεί.

* Ο Σκαθαρούδης δέχτηκε την μπαλιά απ’ τον Σολφερίνο.

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!! 2 – 0 για την Ζάκυνθο.

63΄: Σουτ του Τσιάμη απέκρουσε ο Ξενοδόχοφ

67΄: Δεύτερη κάρτα στον Λυσίτσα, ο οποίος έπιασε την μπάλα με το χέρι. Με 10 παίκτες η Αναγέννηση.

70΄: Εντυπωσιακή κεφαλιά του Φωτιά, η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ.

* Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Αναγέννησης, Χατζηλλάρι ο οποίος έπιασε την μπάλα με τα χέρια μέσα στην περιοχή.

* Φάουλ για τον ΑΠΣ σε πολύ καλό σημείο. Ο Μπίρης το εκτέλεσε, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί με τα πόδια.

75΄: Κίτρινη κάρτα στον Χατζόγλου.

76΄: Παράλληλη σέντρα του Σκαθαρούδη, σουτ του Σολφερίνο απέκρουσαν οι αμυντικοί. Στην συνέχεια σουτ του Οικονόμου με απόκρουση, ξανά, των αμυντικών.

78΄: Το 2 – 0 παραμένει.

80΄: Πιέζει η Ζάκυνθος ψάχνοντας το τρίτο γκολ.

* Δεν μπορεί η Αναγέννηση να αντιδράσει, έχοντας παίκτη τραυματισμένο στον αγωνιστικό χώρο.

83΄: Ακυρωθέν γκολ για τον ΑΠΣ απ΄ τον Σολφερίνο για φάουλ στον τερματοφύλακα.

85΄: Σουτ του Σκαθαρούδη, η μπάλα καταλήγει άουτ.

* Η Ζάκυνθος βρίσκεται αγκαλιά με το τρίποντο της νίκης της.

89΄: Πολύ ωραίο σουτ του Χατζηστεφάνου απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ξενοδόχοφ.

90΄: 3 λεπτά καθυστερήσεις.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 2 – 0