Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Το ioniansports.gr βρίσκεται ζωντανά στο “Ζακυνθίων Ολυμπιονικών” και θα σας μεταδώσει διαδικτυακά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΑΠΣ Ζάκυνθος και τον ΑΟ Χανίων για την 12η αγωνιστική της Football League. Ο Δημήτρης Πέττας από το γήπεδο και η Κωνσταντίνα Μπάστα διαδικτυακά θα σας ενημερώνουν λεπτό προς λεπτό την ροή του αγώνα.

Συνεχής ενημέρωση

Πατήστε f5 για ανανέωση

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΑΟ ΧΑΝΙΩΝ

Συνθέσεις:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Τζανλούκα Κολονέλο

Παπαδόπουλος, Γραικός, Κουρέλλας, Καμπούρης, Αποστόλου, Νίκιτς, Ναζίμ, Μεντούρ, Ζαϊρί, Κάρδαρης (60΄ Ορφανίδης), Κρολ (80΄ Καραμαλίκης)

Αναπληρωματικοί: Πολίτης, Πέττας Νίκ., Ορφανίδης, Κυριακίδης, Πεχλιβανόπουλος, Πέττας Ραφ., Καραμαλίκης

ΑΟ ΧΑΝΙΩΝ: Γιώργος Λυρώνης

Μπλάζιτς, Χατζηλιάδης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Διαμαντόπουλος, Ρίκκα (72΄ Νύκταρης Μιχ.), Σάντερσον (40΄ Τσούτσης), Ούγκο Μασάδο (90 Κατρανίτσας), Δεινόπαπας, Τσαϊνέ, Γκέσιος

Αναπληρωματικοί: Πρίφτης, Σταματής, Νύκταρης Μιχ., Νύκταρης Νικ., Φυντικάκης, Τσούτσης, Κατρανίτσας

• Περίπου 700 άτομα βρίσκονται στο γήπεδο.
  • Οι ομάδες είναι στην φυσούνα για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.
  • Με μπλε και κίτρινη εμφάνιση ο ΑΠΣ, ενώ, ασπρόμαυρη για τα Χανιά.
  • 3.000 ευρώ η διαιτησία…

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

3΄: Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

5΄: Η ομάδα των Χανίων δείχνει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

8΄: Ο Ζαϊρί μπήκε στην περιοχή, έβγαλε σέντρα στον Κρολ, ο οποίος δεν πρόλαβε να σουτάρει.

15΄: Χωρίς φάσεις στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης. Το 0 – 0 παραμένει.

19΄: Κίτρινη κάρτα στον Ρίκκα για σκληρό μαρκάρισμα στο Ζαϊρί.

23΄: Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι στο “Ζακυνθίων Ολυμπιονικών”. Την κυκλοφορία της μπάλας την έχουν τα Χανιά.

26΄: Γκολ για τα Χανιά. Κεφαλιά του Μπριλάκη μετά από εκτέλεση κόρνερ, -αδράνεια της άμυνας της Ζακύνθου-, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

• “Παγωμάρα” στο “Ζακυνθίων Ολυμπιονικών”.

30΄: Το 0 – 1 παραμένει. Η Ζάκυνθος δεν μπορεί να αντιδράσει στο χώρο του κέντρου.

34΄: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!! Εκτέλεση κόρνερ, έδιωξαν οι αμυντικοί των Χανίων και ο Ναζίμ με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των Χανίων.

• Χαμόγελα ξανά στο γήπεδο. Συνθήματα ενθουσιασμού και χαράς ακούγονται από τους φιλάθλους της Ζακύνθου.

38΄: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!! Σέντρα του Γραικού η μπάλα στην μικρή περιοχή. Ωραίο γύρισμα του Κάρδαρη στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Ζαϊρί έκανε την προσποίηση, σουτάρει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

• “Γύρισε” η Ζάκυνθος το ματς.

40΄: Αλλαγή για τα Χανιά. Στη θέση του Σάντερσον ο Τσούτσης.

43΄: Το 2 – 1 παραμένει υπέρ της Ζακύνθου. Κακή ψυχολογία από τους παίκτες των Χανίων που μέσα σε 4 λεπτά δέχθηκαν 2 γκολ.

45+1΄: Εκτέλεση φάουλ του Ούγκο Μασάδο, έδιωξε ο Παπαδόπουλος.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46΄: Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.

47΄: Σουτ του Τσούτση, απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

• Προσωρινή διακοπή του αγώνα λόγω τραυματισμού του ποδοσφαιριστή, Γκέσιου, των Χανίων.
  •  Έναρξη του αγώνα.

49΄: Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μεντούρ.

50΄: Ο Κάρδαρης γύρισε την μπάλα στην περιοχή, ο Κρολ νιώθοντας πίεση έβγαλε την μπάλα άουτ.

52΄: Παραμένει το 2 – 1. Αργός ο ρυθμός με την Ζάκυνθο να πηγαίνει το παιχνίδι στα μέτρα της.

55΄: Σουτ του Τσαϊνέ απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

57΄: Γκολ για τα Χανιά. Απίστευτο… Ο Τσούτσης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ζακύνθου. Δεν τήρησαν οι παίκτες των Χανίων το fair play.

• Έχει διακοπεί το παιχνίδι. Φίλαθλοι έχουν κατεβεί στα κάγκελα, δίπλα στον αγωνιστικό χώρο και φωνάζουν.
  • Ξεκίνησε ο αγώνας.

60΄: Οι παίκτες των Χανίων άφησαν τον Ζαϊρί να σκοράρει προς αποκατάσταση της μη τήρησης του fair play από την προηγούμενη φάση. ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!!

60΄: Αλλαγή για την Ζάκυνθο. Ο Ορφανίδης στη θέση του Κάρδαρη.

63΄: Το 3 – 2 παραμένει. Έξαλλος ο προπονητής της Ζακύνθου, Τζανλούκα Κολονέλο. Έχει αποσυντονιστεί η Ζάκυνθος μετά τα επεισόδια.

64΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Εκτέλεση κόρνερ του Ζαϊρί, κεφαλιά του Αποστόλου, η οποία καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Μπλάζιτς.

65΄: Κίτρινη κάρτα στον Γκέσιο για σκληρό μαρκάρισμα στον Καμπούρη.

67΄: Ο Ζαϊρί έβγαλε ωραία σέντρα, ο Κρολ δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή.

71΄: Παραμένει το 3 – 2. “Ρώσικη ρουλέτα” ο αγώνας…

72΄: Αλλαγή για τα Χανιά. Στη θέση του Ρίκκα ο Νύκταρης Μιχ.

• Την κυκλοφορία την έχουν οι φιλοξενούμενοι. Με αντεπιθέσεις κινείται ο ΑΠΣ.

76΄: Ο Ναζίμ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, σούταρε, αλλά η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Μπλάζιτς.

78΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Ο Κρολ έδωσε ωραία την μπάλα στα Ορφανίδη, έκανε ωραία προσποίηση, σούταρε, όμως, ο Μπλάζιτς έσωσε τα Χανιά από βέβαια γκολ.

80΄: Αλλαγή για τον ΑΠΣ. Στη θέση του Κρολ ο Στάθης Καραμαλίκης.

82΄: Γκολ για τα Χανιά. Ο Δεινόπαπας σούταρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλο.

83΄: Σουτ του Καραμαλίκη, η μπάλα κοντράρισε σε πόδια αμυντικών.

84΄: Τον 3 – 3 παραμένει…

85΄: Ευκαιρία για τα Χανιά. Πρόλαβε ο Παπαδόπουλος να διώξει πριν η μπάλα καταλήξει σε επιθετικό.

• 5 “δραματικά” λεπτά ακόμη. Τα Χανιά πιέζουν…
  • Είναι όλοι όρθιοι στο γήπεδο. Αγωνία από τους φιλάθλους και τον πάγκο των γηπεδούχων.

86΄: Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς για καθυστέρηση.

90΄: Μια ακόμη αλλαγή για τα Χανια. Ο Κατρανίτσας στη θέση του Ούγκο Μασάδο.

• 6 λεπτά καθυστερήσεις.

90+2΄: Σου του Τσούτση, ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

90+3΄: 3 λεπτά καθυστερήσεις.

90+5΄: Ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Ο Ζαϊρί έδωσε στον Νίκιτς από καλή θέση σούταρε, αλλά δεν ήταν καλό.

ΛΗΞΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΧΑΝΙΑ 3 – 3