ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ Εθνικό Καυταντζόγλειο Στάδιο

Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι του ποδοσφαίρου. Σήμερα πέφτει η “αυλαία” του πρωταθλήματος της football league με την Ζάκυνθο να φιλοξενείται από τον Ηρακλή στο Καυταντζόγλειο σε έναν αγώνα όπου οι γηπεδούχοι “καίγονται” για τη νίκη. Το ioniansports θα σας μεταφέρει τον παλμό και την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό

ΗΡΑΚΛΗΣ (ΓΚΙΓΙΕΡΜΟ ΟΓΙΟΣ) Κολίτης, Παπαστεργιανός, Σαββίδης, Κουρούπης, Πουρτουλίδης, Μπουκουβάλας, Ονουάτσι, Ζάχορα, Τσιλιαννίδης, Τάϊ, Ιντζόγλου

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (ΤΖΑΝΛΟΥΚΑ ΚΟΛΟΝΕΛΟ) Ξενοδόχοφ, Τσερκουετάνι, Αποστόλου, Μπίρης, Φωτιάς, Οικονόμου, Τορεσάνι, Σκαθαρούδης, Κυριακίδης, Ρούγιοβιτς, Σολφερίνο

καλή η παρουσία της Ζακύνθου

11΄ ευκαιρία Ηρακλή Κουρούπης την σέντρα ο Ζάχορα κεφαλιά λίγο αουτ!

*αργό τέμπο στο παιχνίδι

* προσπαθεί να ξεδιπλώσει την ανάπτυξή του αλλά δεν το εχει καταφέρει μέχρι τώρα ο Ηρακλής

15΄ τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι

*νευρικότητα παρατηρείται στους παίκτες του “Γηραιού”

19΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ζάκυνθο! Σκαθαρούδης έβγαλε ωραία σέντρα και ο Σολφερίνο εστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή!

21΄ φαουλ του Ζάχορα η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ξενοδόχοφ

22΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή, ο Ονουάτσι πλασάρισε απέκρουσαν οι αμυντικοί (Αποστόλου και στην συνέχεια ο Μπίρης)

25΄ κίτρινη στον Ιντζόγλου για σκληρό μαρκάρισμα στον Οικονόμου

28΄γκολ για τον Ηρακλή ο Τσιλιανίδης με 2η προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ξενοδόχοφ

*πιέζει ο Ηρακλής την Ζάκυνθο που έχει γυρίσει όλη πίσω

30′ γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι

32΄ το 1-1 παραμένει στη Θεσσαλονίκη

33΄ πέναλτι για τον Ηρακλή Αποστόλου ανατρέπει τον Ονουάτσι

το εκτέλεσε εύστοχα ο Πουρουλίδης 2-1 για τον Ηρακλή!

*ελέγχει το παιχνίδι ο Ηρακλής που ψάχνει το τρίτο γκολ 11-2 οι τελικές προσπάθειες για τον Ηρακλή

38΄ το 2-1 παραμένει Ονουάτσι, Τάι και Ζάχορα σε πολύ καλή ημέρα

42΄ σε πιο αργό τέμπο τα τελευταία λεπτά

Ημιχρονο 2-1

15.00: Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

* Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Γκότοβο στο 20′

15.00: Βατανιακός – Δόξα Δράμας 1-2 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

3′ Στούμπος – 9′ Μοσχάκης, 11′ Διαμαντόπουλος

15.00: Αιγινιακός – Καβάλα 2-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

2′ Μανζάνο (σουτ), 33′ Μπελόν (σουτ)

15.00: Αναγέννηση Γιαννιτσών – Τύρναβος 0-1 (HMIXΡΟΝΟ)

6′ Λίταινας

15.00: Απόλλων Καλαμαριάς – Εθνικός Γαζώρου 1-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

9′ Πόποβιτς (σουτ)

15.00: Κέρκυρα – Πιερικός 0-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

* Δοκάρι για τους γηπεδολυχους με τον Σουάνη στο 30′

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΜΕΡΟΥΣ

47′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή με Πορτουλίδη από μια φάση διαρκείας

50΄ ο Ηρακλής έχει την κυκλοφορία της μπάλας και πιέζει την Ζάκυνθο

53΄ αλλαγή για την Ζάκυνθο ο Όττα στη θέση του Ρούγιοβιτς

54΄ αλλαγή για τον Ηρακλή ο Κουρδάκης στη θέση τοτ Ται (λ.τ)

Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

53′: Ανιέτε (σουτ)

* Η Νίκη Βόλου έχασε αρχικά πέναλτι με τον Ανιέτε στο 53′ (απέκρουσε ο γκολκίπερ της ΑΣΑ Σιαράβας), αλλά στην επαναφορά ο Ισπανός μεσοεπιθετικός έκανε το 1-0

58΄  το 2-1 παραμένει με την Ζάκυνθο για έχει ισορροπήσει

60΄ σουτ του Πουρτουλίδη η μπάλα αρκετά έξω από τα δοκάρια του Ξενοδόχοφ

62΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή, λάθος της άμυνας της Ζακύνθου ο Πουρτουλίδης σουτάρισε ο Ξενοδόχοφ έσωσε την νησιώτικη ομάδα.

66΄ αλλαγή για τη Ζάκυνθο ο Πετράκος στη θέση του Κυριακίδη

*διαχείριση αποτελέσματος από τον Ηρακλή σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι

70΄ τίποτα το ιδιαίτερο στο παιχνίδι

74΄ κίτρινη κάρτα σε  Σολφερίνο και Κουρδάκη

15.00: Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

* Και δεύτερο δοκάρι για τη Νίκη ξανά με τον Γκότοβο στο 62′ αυτή τη φορά

15.00: Βατανιακός – Δόξα Δράμας 2-3 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

3′ Στούμπος (κεφ.), 67′ Μελισσόπουλος (σουτ) – 9′ Μοσχάκης (κεφ.), 11′ Διαμαντόπουλος (σουτ), 69′ Διαμαντόπουλος (σουτ)

15.00: Αιγινιακός – Καβάλα 5-0 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

2′ Μανζάνο (σουτ), 33′ Μπελόν (σουτ), 59′ Μανζάνο (σουτ), 61′ Γκέσιος (σουτ), 65′ Μανζάνο (σουτ)

15.00: Αναγέννηση Γιαννιτσών – Τύρναβος 0-1 (Β’ HMIXΡΟΝΟ)

6′ Λιταινάς (σουτ)

15.00: Απόλλων Καλαμαριάς – Εθνικός Γαζώρου 1-1 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

9′ Πόποβιτς (σουτ) – 61′ Νατσιόπουλος (φάουλ)

15.00: Κέρκυρα – Πιερικός 1-0 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

55′: Μπαλντοβαλίεφ (κεφ.)

* Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Σουάνη στο 30′

’76΄ ευκαιρία για τον Ηρακλή. σου του Στιλιανίδη λίγο αουτ!

78΄ αλλαγή για τον Ηρακλή Σχόρτσα στη θέση του Ζάχορα

79΄ κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για διαμαρτυρία

*10 λεπτά ακόμη

82΄  κίτρινη κάρτα στον Κουρούπη

84΄ το 2-1 παραμένει η αγωνία στο κατακόρυφο!

87′  2-1 παραμένει

89′ αλλαγή για την Ζάκυνθο Λειβαδιώτης στη θέση του Ξενοδόχοφ. Μεγάλη στιγμή για τον Σπύρο Λειβαδιώτη που παίζει για πρώτη φορά στην Β΄ Εθνική! Ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου θα κρεμάσει τα γάντια του μετά από αυτό το ιστορικό παιχνίδι!

*5 λεπτά καθυστερήσεις

τέλος αγώνα με τον Ηρακλή να κερδίζει την Ζάκυνθο με 2-1

15.00: Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

* Με δέκα παίκτες τελείωσε το ματς η ΑΣΑ, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γήττας στο 82′

15.00: Βατανιακός – Δόξα Δράμας 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

15.00: Αιγινιακός – Καβάλα 5-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

15.00: Απόλλων Καλαμαριάς – Εθνικός Γαζώρου 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

9′ Πόποβιτς (σουτ) – 61′ Νατσιόπουλος (φάουλ), 86′ Νατσέφσκι (πέν.), 90’+4 Νατσέφσκι (σουτ)