Καλησπέρα σε όλους – όλες και καλό μήνα. Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση ανάμεσα στην Καρδίτσα και τον ΑΠΣ Ζάκυνθος για την 20η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Football League. Ο απεσταλμένος του ioniansports.gr, Σωκράτης Λειβαδάς μαζί με την Κωνσταντίνα Μπάστα διαδικτυακά θα σας μεταφέρουν λεπτό προς το λεπτό τη ροή του αγώνα.

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Πατήστε f5 για ανανέωση

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ

Συνθέσεις:

ΚΑΡΔΙΤΣΑ: Σάκης Θεοδοσιάδης

Κουτσόπουλος, Σάββας, Παπαργυρίου, Δημόπουλος, Οικονόμου Χρ., Νίκιτς, Βουτσιάς (74΄ Γεωργακόπουλος), Σαϊνέ (17΄ λ. τρ. Γκουγκούδης), Τζέκος, Μπεφ (62΄ Παναγιωτόπουλος), Μίχος

Αναπληρωματικοί: Μέλκας, Μπιντέλης, Παναγιωτόπουλος, Γκουγκούδης, Κουλίδης, Σκόνδρας, Γεωργακόπουλος

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ντάνι Ακίνο

Ξενοδόχοφ, Κυριακίδης, Καλλιβωκάς, Νόνης, Ουνγιαλίδης, Κριτσμάρεβιτς, Οικονόμου Κ. (62΄ λ. τρ. Πέττας), Μπλέτσας, Ευθυμιάδης (81΄ Τσόπελας), Λέκκας (74΄ Πιτταράς), Χατζησάββας

Αναπληρωματικοί: Πολίτης, Τσόπελας, Βυθούλκας, Πιτταράς, Αποστόλου, Πέττας, Παπαδημητρίου

Διαιτητής: Φώτης Φωτιάδης (Καστοριά) – Βοηθοί: Νατσιούλας (Λάρισα) – Κεντζιόπουλος (Καστοριά)

* Εξαιρετικά καλές καιρικές συνθήκες στην Καρδίτσα. Πολύ κακός ο αγωνιστικός χώρος (γεμάτος λάσπες)

KARDITSA-horto

* Το “ζέσταμα” των ποδοσφαιριστών

KARDITSA-3

* Φωτό από τις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου Καρδίτσας

KARDITSA-2

15.00: ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

* Περίπου 700 άτομα στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας σε μια ωραία ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα.

3΄: Αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Η Αναγέννηση δείχνει να έχει διάθεση να πιέσει, ενώ, η Ζάκυνθος περιμένει τον αντίπαλο όντας καλά στημένη αμυντικά.

7΄: Παραμένει το 0 – 0 στην Καρδίτσα.

8΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Καρδίτσα να προηγηθεί. Ο Σαϊνέ γεμίζει την περιοχή, πετάχτηκε ο Τζέκος ο οποίος βρίσκει την μπάλα με το δεξί του πόδι, αλλά καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Ξενοδόχοφ.

13΄: Το 0 – 0 παραμένει. Η Αναγέννηση έχει τον έλεγχο, η Ζάκυνθος προσπαθεί να παίξει με αντεπιθέσεις.

* Διακοπή 2 λεπτών του αγώνα λόγω σκληρού μαρκαρίσματος που δέχτηκε ο Κριτσμάρεβιτς, ο οποίος ήταν πεσμένος στο έδαφος.

17΄: Αναγκαστική αλλαγή για την Καρδίτσα λόγω τραυματισμού του Σαϊνέ, ο οποίος χειροκροτείται από τους φιλάθλους της Αναγέννησης. Στη θέση του ο Γκουγκούδης.

20΄: Κίτρινη κάρτα στο Νόνη για φράγμα στον Βουτσιά.

21΄: Ο Ευθυμιάδης μπαίνει πολύ επικίνδυνα στην περιοχή της Αναγέννησης, ανατρέπεται από δύο παίκτες της Καρδίτσας, αλλά ο διαιτητής, Φωτιάδης, δεν δίνει τίποτα.

* ( σ.σ.) Με γυμνό μάτι φαίνεται ότι υπάρχει παράβαση. Ακόμη συνεχίζουν να διαμαρτύρονται οι ιθύνοντες της Ζακύνθου.

25΄: 0 – 0 και για τις δύο ομάδες. Η Ζάκυνθος δείχνει ανεβασμένη τα τελευταία λεπτά. Έχει απομακρύνει την πίεση από τα καρέ του Ξενοδόχοφ.

26΄: Τράβηγμα του Οικονόμου Χρ. στον Χατζησάββα. “Παίζετε”… λέει ο διαιτητής. Νέες διαμαρτυρίες από τον πάγκο της Ζακύνθου.

28΄: Σέντρα του Βουτσιά, ο Γκουγκούδης θα στρώσει για τον Μπεφ, αλλά μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

30΄: Μπαλιά του Οικονόμου Κ. για τον Ευθυμιάδη, αυτός ανάμεσα από δύο αμυντικούς και τον τερματοφύλακα της Καρδίτσας θα πάρει την μπάλα αλλά όταν θα προσπαθήσει να γυρίσει ο Κουτσίοπουλος θα του κλέψει την μπάλα την τελευταία στιγμή.

33΄: Ευκαιρία για την Καρδίτσα. Σέντρα από δεξιά του Βουτσιά, αδράνεια στην άμυνα της Ζακύνθου ο Γκουγκούδης θα βρει πρώτος την μπάλα αυτή θα πάει στον Τζέκο αλλά θα μπλοκάρει σωτήρια ο Ξενοδοχόφ.

* Γύρισε ο καιρός… Οι πρώτες ψιχάλες πέφτουν στον αγωνιστικό χώρο.

39΄: Το 0 – 0 παραμένει στην Καρδίτσα. 6 λεπτά ακόμη για τη λήξη του α΄ ημιχρόνου.

* Ήλιο με καταιγίδα στην Καρδίτσα.

42΄: Ροκανίζει το χρόνο η Ζάκυνθος προσπαθώντας να πάει με το 0 – 0 στα αποδυτήρια.

* Χαμός στο γήπεδο από την έντονη βροχόπτωση.

voyrkos

45+1΄: Τεράστια ευκαιρία για την Αναγέννηση να ανοίξει το σκορ. Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά του Παπαργυρίου, μπέρδεμα στα καρέ της Ζακύνθου, επιτιθέμενος της Αναγέννησης πήρε την κεφαλιά και ο Ουνγιαλίδης διώχνει σωτήρια πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

45+3΄: Εκτέλεση φάουλ του Παπαργυρίου, κεφαλιά του Μίχου, ο Ξενοδόχοφ θα μπλοκάρει σωτήρια.

* Φάσεις από τον αγώνα

FASH-1

FASH-2

allagh

ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

* Με έντονη βροχόπτωση ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Καρδίτσα. Βούρκος ο αγωνιστικός χώρος. Χωρίς αλλαγές στις συνθέσεις τους οι δύο ομάδες.

47΄: Επικίνδυνο γύρισμα του Μίχου, ο Ξενοδόχοφ απομακρύνει με το ένα χέρι.

50΄: Ο Μπεφ βρέθηκε σε θέση βολής στην περιοχή, καθυστέρησε να σουτάρει, και έτσι πρόλαβαν να διώξουν οι αμυντικοί της Ζακύνθου σε κόρνερ.

54΄: Ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Ο Μπλέτσας εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Κριτσμάρεβιτς παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας της Αναγέννησης.

60΄: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!! Ο Μπλέτσας έξω από την περιοχή, σούταρε με το αριστερό η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Κουτσόπουλου και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα.

* Πρώτο γκολ του ΑΠΣ στην Καρδίτσα. Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τον πάγκο της Ζακύνθου.

62΄: Αλλαγή για τον ΑΠΣ λόγω τραυματισμού του Κώστα Οικονόμου. Τη θέση του παίρνει ο Πέττας.

* Στο ίδιο λεπτό αλλαγή και την Αναγέννηση. Στη θέση του Μπεφ ο Παναγιωτόπουλος.

67΄: Κίτρινη κάρτα στον Πέττα για φάουλ πάνω στον Παπαργυρίου.

70΄: Γκολ για την Αναγέννηση. Ο Τζέκος σε φάση διαρκείας στην μικρή περιοχή της Ζακύνθου θα γυρίσει και θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ξενοδοχόφ.

* Χαμός από τους φιλάθλους της Αναγέννησης μετά την ισοφάριση.

74΄: Αλλαγή για τον ΑΠΣ. Ο Λέκκας παραχωρεί τη θέση του στον Πιτταρά. Στο ίδιο λεπτό στη θέση του Βουτσιά ο Γεωργακόπουλος για την Αναγέννηση.

76΄: Το 1 – 1 παραμένει με την Αναγέννηση να πιέζει διακαώς για δεύτερο γκολ.

79΄: Σουτ του Μίχου από θέση βολής, κοντράρει σε αμυνόμενους και φεύγει σε κόρνερ

81΄: 3η αλλαγή απίο το Ντάνι Ακίνο για τον ΑΠΣ. Στη θέση του Ευθυμιάδη μπαίνει ο Τσόπελας.

85΄: 5 ακόμη “δραματικά” λεπτά. Το 1 – 1 παραμένει.

* Ολιγόλεπτη διακοπή του αγώνα, καθώς ο Μίχος της Αναγέννησης δέχτηκε χτύπημα στο κεφάλι.

90΄: Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κριτσμάρεβιτς.

* 4 λεπτά καθυστερήσεις δείχνει ο 4ος.

90+2΄: Με 10 παίκτες η Ζάκυνθος για τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ουνγιαλίδης λόγω τραυματισμού.