Ήταν καλύτερος, έχασε μοναδικές ευκαιρίες με το “τσουβάλι” για να διευρύνει το σκορ και δεχθηκε 2 γκολ από πέναλτι! Η Πατρινή ομάδα έπεσε από την Ακρόπολη και βρήκε πορτοφόλι! Εν τούτης ο Λεβάντε ακόμη και με την άδικη ισοπαλία έμεινε ζωντανός στην διεκδίκηση της θέσης που οδηγεί στην Γ΄ Εθνική!

Στο άλλο παιχνίδι Η ατυχία του Αστέρα στη διαδικασία των μπαράζ ανόδου είναι άνευ προηγουμένου, καθώς οι «βυσσινί» σ’ ένα δικό τους παιχνίδι, όπου έχασαν σωρεία ευκαιριών,

ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την ΑΕ Κεφαλονιάς στο στάδιο Αμαλιάδας. Και στο ματς αυτό διαιτητικές αποφάσεις έκριναν το αποτέλεσμα.

Συνθέσεις

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (Θ. Πατρώνης) Χάχαλης, Παναγόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Καραχάλιος, Μηλάτος, Βερτσιάς, Παπαχρηστόπουλος, Μικελάτος, Μπενέτος, Μπινιέρης, Παπαζαφείρης

ΑΟ Λεβάντε (Διον. Μουζάκης) Ανδρέου, Αριστομενόπουλος, Μπινιχάκης, Κομιώτης Αλ., Λογοθέτης, Τριανταφυλλίδης, Κομιώτης Γ., Ματαράγκας, Κομιώτης Χ., Μαρίνος, Μαλαφούρης

16.30 δεν έχουν βγει ακόμη οι ομάδες και οι διαιτητές

Βγήκαν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

Σε λίγο η σέντρα

Έναρξη της αναμέτρησης

3′ 0-0 για τις δύο ομάδες

*Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά

* Από τα άκρα προσπαθεί να επιτεθεί η ομάδα του Κεραυνού

4-5-1 παίζει ο Λεβάντες με δυο αμυντικά χαφ (Τριανταφυλλίδη και Κομιώτη Γ.) Μπροστά παίζει ο Κιμιώτης Χ. Δεξιά ο Μαρίνος και αριστερά ο Ματαράγκας και μοναδικός προωθημένος ο Μαλαφούρης.

Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις μέχρι τώρα

*Φυσάει αρκετά στο γήπεδο

10′ Προσπαθεί ο Λεβάντε να βρει τα πατηματά του στον αγωνιστικό χώρο

* Δεξί μπακ είναι ο Αριστομενόπουλος, αριστερά ο Μπινιχάκης, Κομιώτης Αλ. και Λογοθέτης

13΄ Εκτέλεση κόρνερ του Κομιώτη Γιάννη κεφαλιά του Αλέξη Κομιώτη λίγο άουτ

14΄ Γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ Γκολλλλλλλλ για τον Λεβάντε

*Κάθετη πάσα του Ματαράγκα στον Μαλαφούρη ο επιθετικός του Λεβάντε μπήκε στην περιοχή απέναντι από τον Χάχαλη και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και “παγώνει” τους Πατρινούς!!!

19΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβάντε που βγήκε αντεπίθεση αλλά ο Χρήστος Κομιώτης δεν έκόψε την μπάλα την καταλληλη στιγμή

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Κεραυνό σέντρα σουτ κεφαλιά η μπάλα στο δοκάρι στην επαναφορά κεφαλιά του Παπαζαφείρη απέκρουσε ο Ανδρέου!!!

22′ Πολύ καλή φάση για τον Λεβάντε. ο Μπινιχάκης μπήκε από δεξιά έβγαλε σέντρα από πλάγια στον Γιάννη Μαρίνο εκ νέου ΄σντρα αλλά έκοψαν οι αμυντικοί!

25΄ Νέα ευκαιρία για τον Λεβάντε! Σέντρα η μπάλα στον Χρήστο Κομιώτη ολιγώρησε έκοψαν οι αμυντικοί

26′ Φοβερη ευκαιρία κεφαλιά του Μαλαφούρη από κοντά η μπάλα μόλις άουτ!!!!

Πολύ καλό παιχνίδι με τον Λεβάντε να χάνει την μια ευκαιρία πίσω από την άλλη!

27΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβάντε. σουτ του Μαρίνου εκπληκτική απόκρουση του Χάχαλη που σώζει την ομάδα του!

*Αλλαγή για τον Κεραυνό ο Μπουρνάκας στην θέση του Καραχάλιου

28′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Λεβάντε σέντρα του Ματαράγκα ο Μαλαφούρης εντελώς μόνος με κεφαλιά από τα δύο μέτρα η μπάλα πάνω από οριζόντιο δοκάρι του Χάχαλη!!!!

* Δεν πιστεύουν στα μάτια τους οι άνθρωποι του Λεβάντε με τις ευκαιρίες που χει χάσει η ομάδα της Ζακύνθου!

34΄ το 0-1 παραμένει με τον Λεβάντε να είναι πολύ καλύτερος

* Κίτρινη κάρτα στον Ματαράγκα

36΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβάντε. Σούτ του Μαλαφούρη απέκρουσε εκ νέου ο Χάχαλης!

38‘ Πέναλτυ για τον Κεραυνό σε χέρι του Λογοθέτη

39΄ Ο Μικελάτος εκτελεί και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 1-1 πλέον

* Η μπάλα τιμώρησε τον Λεβάντε κόντρα στην ροπή του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν

42΄ Το γκολ αυτό έκοψε τα “φτερά” στους παίκτες του Λεβάντε

44΄ Οδεύουμε προς την λήξη του Α΄ μέρους 1-1 για τις δύο ομάδες

45′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Λεβάντε!. Ο Μαλαφούρης ελίχθηκε στην περιοχή σουτάρισε η μπάλα κατευθυνόταν προς τα δίχτυα αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί σε κόρνερ!!!

Λήξη του Α΄ μέρους 1-1

Έναρξη β΄ μέρους

48΄ σουτ του Ματαράγκα από καλή θέση η μπάλα αρκετά άουτ

49΄ Πέναλτι για τον Λεβάντε ανατροπή του Χρήστου Κομιώτη από τον Χάχαλη!!!

*Κεφαλιά πάσα του Μαλαφούρη στον Χρήστο Κομιώτη με τον τερματοφύλακα του Κεραυνού να τον ανατρέπει. Ο διαιτητής έδωσε κίτρινη κάρτα. Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων στον διαιτητή για κόκκινη κάρτα στον Χάχαλη αφού ο επιθετικός του Λεβάντε ήταν σε προφανή θέση για γκολ!!!

50΄ Γκολλλλλλλλλλλλλλ  1-2 εκτέλεσε εύστοχα ο Σάκης Μαλαφούρης και κάνει το 2-1 για τον Λεβάντε μέσα σε πανηγυρσιμούς!

* Ξανά μπροστά στο σκορ ο Λεβάντες που δείχνει ότι εχει στο χέρι του το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να αντιδράσουν

55΄ το 1-2 παραμένει για τον Λεβάντε

* Πολύ καλύτερος ο ΑΟ Λεβάντε που στέκεται όρθιος σε μια δύσκολη έδρα

*Με στημένες φάσεις πιέζει ο Κεραυνός!

60΄ Το 1-2 παραμένει σοβαρά παράπονα για την διαιτησία από τον Λεβάντε

*Άρχισε να βρέχει στο γήπεδο!

* Δεν έχει απειλήσει ο Κεραυνός σε καμία περίπτωση την ομάδα του Λεβάντε!

65΄ Ο Λεβάντες προηγείται με 2-1

*Κίτρινη κάρτα στον Λογοθέτη

68΄ Ανάποδα σφυρίγματα του διαιτητή προκαλούν την αντίδραση των ανθρώπων του Λεβάντε

70′ Ο Λεβάντες κρατά γερά τη νίκη. Αν συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο

* Αρκετά νεύρα στο παιχνίδι με τον διαιτητή να παίζει έδρα κανονικά

* Η Ζακυνθινή ομάδα είναι σαφώς καλύτερη!

74΄ Δεν έχει αλλάξει κάτι στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να πατήσουν την περιοχή του Ανδρέου!

76′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβάντε. τετ α τετ του Γιάννη Κομιώτη η μπάλα άουτ!

77΄ Πέναλτυ για τον Κεραυνό χέρι και πάλι του Λογοθέτη!

Εκτέλεσε και πάλι ο Μικελάτος εύστοχα η μπάλα στα δίχτυα 2-2

Κίτρινη κάρτα στον Μπινιχάκη

*Κόντρα και πάλι στην ροή του αγώνα ο Κεραυνός ισοφαρίζει με 2ο πέναλτι. μοιραίος και πάλι ο Λογοθέτης που παίζει καλά αλλά δύο φορές η μπάλα τον πρόδωσε! Κρίμα για τον Λεβάντε

82΄ Αλλαγή για τον Κεραυνό στην θέση του Μικελάτου ο Καραχαλίδης ο Μικελάτος έπαιζε τραυματίας από το πρώτο μέρος

83΄ Φοβερή ευκαιρία σουτ από τα 5 μέτρα του Ματαράγκα ο Χάχαλης με καταπληκτική επέμβαση σώζει τον Κεραυνό διώχνοντας την μπαλα κόρνερ!

85΄ Το 2-2 παραμένει 5 δραματικά λεπτά ακόμη!

Πολύ κρίμα για την ομάδα του Λεβάντε που έχει δεχθεί δύο γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα

88΄ Δραματικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα

90′ το 2-2 παραμένει