Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες. Θα σας ενημερώνουμε για την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ του Πανσερραϊκού και της Ζακύνθου από το γήπεδο των Σερρών για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football Leagaue.

To παιχνίδι είναι τηλεοπτικό από την τηλεόραση του OTE SPORT 3. Για όσους όμως δεν έχουν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν το παιχνίδι τηλεοπτικά, το ioniansports θα σας ενημερώσει λεπτό προς λεπτό…

μείνετε συνδεδεμένοι…

18:00 Πανσερραϊκός – Ζάκυνθος
Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Αϊναλής (Μακεδονίας)4ος: Μαρόπουλος (Ημαθίας)

Πανσερραϊκός: (Παύλος Παπαδημητρίου)  Ανδρούτσος, Στεργιανός, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Φάμπιο, Τσιμίκας, Ραμίρεζ, Ατματσίδης, Μπεριάν, Φουρτάδο

Αναπ: Μελίκας, Κουκόλης, Αγγελούδης, Καψάλης, Ρούτσης, Πόποβιτς, Παπαστεργίου

Ζάκυνθος: (Χαλίντ Κάραμα) Παπαδόπουλος, Γραικός, Κουρέλλας, Αποστόλου, Κυριακίδης Νίκιτς, Πέττας Ραφαήλ, Ναζίμ, Ορφανίδης, Κωστούλας, Κρολ

Αναπ: Πολίτης, Πέττας, Βυθούλκας, Πεχλιβανόπουλος, Καρδάρης, Ταυταρίδης, Καμπούρης

έναρξη του αγώνα

Βαρύς ο αγωνιστικός χώρος από την συνεχή βροχή

5΄ Το 0-0 παραμένει χωρίς κάτι το αξιόλογο

7′ Σουτ του Μπεριάν η μπάλα κόρνερ μετά από κόντρες!

8΄ Παράλληλη σέντρα Κουρέλλα δεν πρόλαβε ο Κρολ να κάνει προβολή!

10′ Το 0-0 παραμένει

Μπήκε πιο δυνατά ο Πανσερραίκός

13΄ 0-0 για τις δύο ομάδες σε ένα πολυ βαρύ αγωνιστικό χώρο

15′ μεγάλη ευκαιρία για την Ζάκυνθο ο Κωστούλας μπήκε στην περιοχή αλλά τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας!

20΄ το 0-0 παραμένει

25′ δεν έχει αλλάξει κάτι 0-0 σε ένα απόλυτα ισορροπημένο παιχνίδι

30′ εχει την πρωτοβουλία ο Πανσερραικος

31΄ κίτρινη κάρτα στον Πέττα για σκληρό μαρκάρισμα

32΄ 0-0 παραμένει

36′ χωρίς ευκαιρία το παιχνίδι 0-0

39′ 0-0 για τις δύο ομάδες οι γηπεδούχοι πατάνε καλύτερα

43΄ 0-0 χωρίς φάση το ματς

καθυστερήσεις παίζουμε 0-0

ημίχρονο 0-0

Έναρξη β΄ μέρους

50΄ το 0-0 παραμένει ισορροπημένο παιχνίδι

55΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραίκό ο Μπεριάν σουτάρισε η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδοπουλου, στην συνέχεια εδιωξαν οι αμυντικοί της Ζακύνθου!

61′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Ραμίρεζ κάνει από δεξιά σέντρα-σουτ, ο Φουρτάδο βάζει την προβολή από το μισό μέτρο και αστοχεί.

62΄ Κίτρινη κάρτα στον Αποστόλου

64′ Το 0-0 παραμένει

66′ Αλλαγή για την Ζάκυνθο ο Νίκος Πέττας στην θέση του Κωστούλα

68΄ Αλλαγή στην θέση του Ραμίρεζ ο Παπαστεργίου

70΄ Το 0-0 παραμένει ισοροπημένο παιχνίδι

73΄ αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους ο Μπεριάν βγαίνει τραυματισμένος στην θέση του ο Πόποβιτς

77΄ 0-0 παραμένει

Πιέζει ο Πανσερραϊκός

80′ 0-0 για τις δύο ομάδες

82′ κρατά η Ζάκυνθος το μηδεν

84΄ Στην θέση του Μπαλού ο Ρούτσης

86΄ παραμένει το 0-0

89′ Γκολ για τον Πανσερραίκο με εκτέλεση φαουλ του Φουρτάδο 1-0

Κίτρινη κάρτα στον Σιάκκα

90’+3: Απίστευτη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο. Ο Κουρέλας κάνει διαγώνιο σουτ, ο Ναζίμ βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και από τη μικρή περιοχή αστοχεί!