Υπερπροσπάθεια έκαναν οι γυναίκες του ΖΑΟ Βόλει στην Πάτρα αλλα δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη καθώς ηττήθηκαν 3-1 από την Θησέα. Οι παίκτριες του Γρηγόρη Αβτζή κοίταξαν στα μάτια τον αντίπαλο τους και παρ΄ ότι στην αποστολή ήταν μόνο έξι τα πήγαν περίφημα. Μάλιστα κέρδισαν το πρώτο σετ με 25-22 αλλά στην συνέχεια δεν είχαν καμιά βοήθεια από τον πάγκο και ξέμειναν από δυνάμεις καθώς την περίοδο των εορτών τα περισσότερα κορίτσια είχαν επαγγελματικές υποχρεώσει και έτσι δεν είχαν προπονηθεί κατάλληλα. Το 2ο σετ η ομάδα από την Πάτρα το κέρδισε εύκολα 16-25. Το τρίτο η Ζακυνθινή ομάδα το έχασε στο τέλος από λάθη με 24-26 μάλιστα σε αυτό το σετ ο ΖΑΟ είχε πάρει το προβάδισμα από την αρχή. Και το 4ο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τα κορίτσια τοθ Θησέα να κερδίζουν με 23-25.

Για τον ΖΑΟ αγωνίστηκαν (Προπονητής Γρηγόρης Αβτζής) Γεωργία Παπαδάτου, Αναστασία Κολυβά, Ατζέλετα Παλαιοθοδώρου, Φέη Κολπονδίνου, Εύη Πλαρινού και Άννα Μαρίνου