Έπεσε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣ Ζακύνθου με το ματς στο Μαχαιράδο ανάμεσα στον Παναρτεμισιακό και την Δόξα Λιθακιάς.  Οι γηπεδούχοι βγήκαν νικητές καθώς κέρδισαν με 4-2 τους φιλοξενούμενους σε ένα πολύ ωραίο ματς, ένα από τα καλύτερα του φετινού πρωταθλήματος. Βέβαια  για άλλη μια φορά οι φιλοξενούμενοι έφυγαν από το γήπεδο με παράπονα από την διαιτησία του Άγγελου Αδαμόπουλου για μη καταλογισμό πέναλτι σε ανατροπή του Θέμη Βελλίδη και ενώ το σκορ ήταν 2-2!

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ>>>>>>

Η ομάδα του Διον. Μουζάκη μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Κοριανίτη μόλις στο 3′ του αγώνα. Ο Ντοντάϊ ήταν αυτό που έφερε το ματς στα ίσια στο 35΄ ισοφαρίζοντας για τα “Ελάφια” σε 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν πιο γρήγορος με την μπάλα συνεχώς πάνω κάτω με τις δυο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ. Στο 55΄ ο Παν. Μαρούδας του Πορφυρίου ήταν αυτός που έκανε το 2-1 για την ομάδα του Ντένη Κόκλα και έθεσε τις βάσεις για τη νίκη. Ο Ασίμης ήταν αυτός όμως που έδωσε και πάλι “ζωή” στην Δόξα καθώς ισοφάρισε σε 2-2. Το παιχνίδι άναψε για τα καλά στο 66΄ ήρθαν οι διαμαρτυρίες από την πλευρά των φιλοξενούμενων προς τον διαιτητή Αδαμόπουλο για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Βελλίδη εντός περιοχής. Από εκεί και πέρα στο ματς μπήκε ο Νίκος Στήθος ο οποίος “καθάρισε την μπουγάδα”για λογαριασμό του Παναρτεμισιακού με δύο γκολ με κεφαλιά. Το 3-2 στο 83΄ και το 4-2 στο 87΄ και κάπως έτσι τελείωσε το ματς που βρήκε τον Παναρτεμισιακό νικητή ο οποίος είναι πολύ κοντά στην πεντάδα για το νέο πρωτάθλημα έχοντας 12 βαθμούς. Στην αντίπερα όχθη η Δόξα Λιθακιάς με 4 βαθμούς θα παλέψει για την παραμονή της στο νέο πρωτάθλημα.