Μια νίκη και μια ήττα, είχαν ως απολογισμό τα τμήματα υποδομής της ΑΓΕΖ στα εξ’ αναβολής παιχνίδια της δεύτερης αγωνιστικής. Συγκεκριμένα:

Το ροζ φύλλο πήρε σήμερα το μεσημέρι η εφηβική ομάδα της ΑΓΕΖ επί του Αιγέα, με τελικό σκορ 73-57. Η νησιώτικη ομάδα είχε ικανοποιητική απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού με εξαίρεση το 3ο δεκάλεπτο και κατάφερε να πάρει αυτό που επιζητούσε. Το ευχάριστο για το τεχνικό δίδυμο των Νέγκα και Χαϊκάλη είναι στο υπόλοιπο σύνολο εντάσσεται σταδιακά και ο Σούλης που βοήθησε αρκετά τους συμπαίκτες του. Το προπονητικό τιμ μάλιστα ήταν αρκετά ευχαριστημένο από την συνολική απόδοση των  ερυθρολεύκων.

Τα δεκάλεπτα: (19-10), (41-23), (57-49), (73-57)

ΑΓΕΖ (Διονύσης Χαϊκάλης- Σπύρος Νέγκας): Σούλης 10, Κουτουλογένης 12, Μπλέτσος 4, Σταμίρης 2, Ντινόπουλος 8, Λογοθέτης 10, Βιλιάρδος 15, Μαυρίας 12, Χαϊκάλης, Παράσχης, Κατσίγιαλος, Αρβανιτάκης.

ΑΙΓΕΑΣ (Τεκερλέκης): Κεχαόγλου Ι. 15, Ντούγκας 25, Κεχαόγλου Γ. 2, Κουρτάκης 6, Λέτσιος 9, Αντωνιάδης, Χαλκιάς, Δημητρακόπουλος, Καριώρης, Περιβολάρης, Καραμιχάλης, Πετρόπουλος.

“Λύγισε” στα τελευταία λεπτά η Παιδική ομάδα

Την ήττα με σκορ 50-58 γνώρισε η παιδική ομάδα της ΑΓΕΖ από την αντίστοιχη του Ληξουρίου στο κλειστό της Παναγούλας. Οι παίχτες του Αντώνη Ακτύπη έκαναν κάποια σημαντικά λάθη προς το τέλος της αναμέτρησης, που δεν τους επέτρεψαν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα, παρότι ισοφάρισαν κάποια στιγμή το ματς σε 48-48. Ιδιαίτερα στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα δεν πήγαν πολύ καλά, με την Κεφαλλονίτικη ομάδα να κάνει ένα επιμέρους σκορ 12-19.

Τα δεκάλεπτα ήταν: (09-09),(21-28),(34-42),(50-58)

ΑΓΕΖ (Αντώνης Ακτύπης): Δάφνος 20, Μάργαρης Δ. 5,  Μάργαρης Μ. 7, Εφέπουλος 16,  Μπακάμης 2,  Θεοδωρίτσης, Αποστολάτος