Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής τα δύο ματς για την Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου της 10ης αγωνιστικής.

Καταιγίδα ήταν ο ΑΟΚ….

Στον Αγγερικό στην κοινή τους έδρα ο ΑΟ Κατασταρίου κέρδισε εύκολα με το εντυπωσιακό 8-0 την ΑΕ Γερακαρίων. Η ομάδα του Παναγιώτη Γουσέτη ήταν κυρίαρχη του αγώνα και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 με τα γκολ του Μαλαφούρη και Κώστα Κάρδαρη. Στην επανάληψη οι τυπικά φιλοξενούμενοι ανέβασαν και άλλο στροφές και πέτυχαν ακόμα 6 τέρμα τα με τον Σάκη Ψάρρη να κάνει το 3-0, τον Κώστα Κάρδαρη και πάλι το 4-0. Ο Διονύσης Μαλαφούρης ξαναχτύπησε και πάλι κάνοντας το 5-0. στο 6-0 έγινε από τον Άκη Κάρδαρη, το 7-0 από τον Χρήστο Μαλιδόβα και το τελικό 8-0 από τον Ιάκωβο Καπαρέλη.

Διαιτητές: Ψάρρης, Μάτσας, Μπάστας

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ (Μουζάκης Α.):Μουζάκης Αντ., Μόρφης, Πόθος, Μεντζαλίρας, Γιαννόπουλος, Πατρίκιος, Πάγια, Πλαρινός Γ., Καμπεράϊ (46’ Ντόστης), Ψάρρης, Βούτος (70’ Μουζάκης Α.).

ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ (Γουσέτης Π.): Ποταμίτης, Κάρδαρης Ακ., Μαρούδας Μ. (70’ Ρούφας), Φυτόπουλος, Μαλισόβας Χρ., Κάρδαρης Κ., Μαλλιάς (60’ Μπιάζης), Κωστάκης Μ. (75’ Μαρούδας Παν.), Μαλαφούρης (65’ Μεταξάς), Ψάρρης, Καπαρέλης Ιακ.

Απλός και ουσιαστικός ο Εθνικός…

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων ο Εθνικός Σκουλικάδου παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο πέτυχε σημαντική νίκη επί του Αργασίου με 5-0. Η ομάδα του Παναγιώτη Τρουπιώτη καθάρισε από το ημίχρονο το ματς καθώς είχε προηγηθεί με 3-0 με τα γκολ του Πατρινού και Παναγιώτη Μαρούδα (2) στο 40 αποβλήθηκε ο Πατρινός (έβρισε τα θεία) και η ομάδα του Εθνικού έμεινε με 10 παίκτες. Αυτό όμως δεν πτόησε την υπόλοιπη ομάδα που στο Β΄ μέρος με γκολ του  Άλκη Αλεξανδρίδη και Γιάννη Λίβου (ωραία ατομική ενέργεια) διαμόρφωσε το τελικό 5-0. Ο Εθνικός με αυτή την νίκη ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογία έχοντας μάλιστα και 2 παιχνίδια λιγότερο!

Διαιτητές:Καλογεράκος, Πέττας, Πόπορης

ΑΡΓΑΣΙ (Κόκλας Ντ.): Καρέλας, Κουρούμαλος Δημ., Κουρούμαλος Διον., Κάνδηλας, Βεντουρής (46’ Κλάδης), Δημητρίου, Κωλέτσης, Νίλσον, Μουζάκης, Τσίνα (75’ Νίκολος), Μπάχος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚ. (Τρουπιώτης Π.): Πέττας, Πυλαρινός (77’ Φαραός), Κάτσης (70’ Καλογερίας), Ρίκος, Παππάς, Πλέσσας Ανδρ., Λούλος Β. (60’ λ.τρ. Λίβος), Προκόπης Μ., Αλεξανδρίδης Α., Πατρινός, Μαρούδας (75’ Λιβέρης)