Ακάθεκτος προς την επίτευξη του στόχου που δεν είναι άλλος από το πρωτάθλημα συνεχίζει ο ΑΟ Λεβάντε! Αυτή την φορά “¨θύμα του” ήταν η ΑΕ Γερακαρίων την οποία νίκησε εκτός έδρας με 5-0. Στα πρώτα 30 λεπτά οι γηπεδούχοι δυσκόλεψαν την ζωή των φιλοξενούμενων από εκεί και πέρα οι “νυκτερίδες” πέτυχαν γκολ με τον Κομιώτη Αλέξη, ανέβασαν την απόδοσή τους και πριν τελειώσει το ημίχρονο με γκολ του Μαλαφούρη και Μαρατάγκα το σκορ ήταν 0-3. Στο β΄ μέρος οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν, πέτυχαν αλλά δύο γκολ με τον Κομιώτη Χρήστο και τον Δούμουρα και έτσι απλά τελείωσε το παιχνίδι με 0-5.

levantes

Στο άλλο ματς η Νέα Σάντα τα βρήκε μέχρι το 55΄ μπαστούνια από τον Ελατιακό αλλά στο τέλος κατάφερε να λύσει τον “γόρδιο δεσμό” και να πάρει μια μεγάλη νίκη με 5-2. Ο Γιακουμέλος Ανδρέας άνοιξε το σκορ για τους καυνοκίτρινους για να ισοφαρίσει ο Αλέξης Τσουκαλάς σε 1-1. Η Σάντα πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Αλέξη Σούγρα. Στο Β΄ μέρος ο Ελατιακός έφερε το ματς και πάλι στα ίσια και πάλι με τον Αλέξη Τσουκαλά (2-2). Ο Σούρμπης Διον με πέναλτι που το κέρδισε ο ίδιος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του με 3-2. Ο Χριστόφορος Σούλης ανέβασε το σκορ στο 4-2 για να έρθει και πάλι ο Αλέξης Ζούγρας και να κάνει το τελικό 5-2 για την ομάδα του.Αξίζει να σημειώσουμε ότι η Σάντα αγωνιζόταν από το 55΄ με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε με απ΄ ευθείας κόκκινη κάρτα ο Βασ. Μπιάζης