Ολοκληρώθηκαν το απόγεμα του Σαββάτου τα τρία ματς για την Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στο γήπεδο του Πλάνου  ο ΑΟ Τσιλιβή πέρασε άνετα το εμπόδιο του Αργασίου κερδίζοντας με 6-1 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος 3 αγωνιστές πριν πέσει η καρό σημαία του τερματισμού της κανονικής διάρκειας. Στον Αγγερικό ο Εθνικούς Σκουλικάδου με σούπερ Αλεξανδρίδη που πέτυχε 3 γκολ πήρε σπουδαία νίκη επί του ΑΟ Βασιλικού με 4-2. Στα ορεινά ΑΕ Αγίου Λέοντα και Αστέρας Μαχαιραδου μοιράστηκαν τους βαθμούς και τις εντυπώσεις στο μεταξύ τους ισόπαλο 1-1.

Εθνικός Σκουλικάδου -ΑΟ Βασιλικού 4-2

Ο Εθνικός Σκουλικάδου ήταν σαφώς καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να καθαρίσει το ματς πηγαίνοντας με δύο γκολ υπέρ στου στο ημίχρονο. Αλεξανδρίδης και Πλέσσας οι σκόρερ του πρώτου μέρους. στην επανάληψη οι παίκτες του Παν. Τρουπιώτη συνέχισαν την πίεση και κατάφεραν να πετύχουν δύο ακόμη τέρματα με τον Αλεξανδρίδη. Το ένα με πέναλτι και έτσι να φτάσουν στο 4-0. Από το 80΄ και ενώ το ματς είχε κριθεί οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα με τον Κυριάζο και έτσι μετρίασαν κατά κάποιο τρόπο την ήττα με 4-2 από τον Εθνικό.

ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλωμένου-Αστέρας Μαχαιράδου 1-1

Στα ορεινά ΑΕΑγίου Λέοντα και Αστέρας Μαχαιράδου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις κατά το σύνηθες ποδοσφαιρικό κλισέ… Οι γηπέδουχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον νεαρό Σπίνο ο οποίος έκανε το1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Αστέρας έφτασε στην ισοφάριση με γκολ πέναλτι του Βοζαϊτη. Αξίζει να σημειώσουμε ότι και οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ και είχαν από ένα δοκάρι με Μουσάι οι γηπεδούχοι και Βοζαϊτη οι φιλοξενούμενοι .

ΑΟ Τσιλιβή-ΑΟ Αργασίου 6-1

Στον Πλάνο ο ΑΟ Αργασίου το πάλεψε όσο είχε δυνάμεις το ματς αλλά η ανωτερότητα των γηπεδούχων κυρίως στο Β΄ μέρος έφερε αυτό το 6-1 για τους πρωτοπόρους. Το ημίχρονο βρήκε τον ΑΟ Τσιλιβή να προηγείται με 2-1 με τα γκολ του Γιακουμέλου Παναγιώτη και Κακολύρη. Για τον Αργάσι είχε ισοφαρίσει ο Τζίνα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να πετύχουν και αλλά τέρματα με τους Γεωργίου, Μαρούδα και με τον Αιγύπτιο Μαμούτ να πετυχαίνει 2 τέρματα και να διαμορφώνει το τελικό 6-1 για την ομάδα του.