Ανακοινώθηκε  από την Ε.Π. ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ  το  πρόγραμμα των αγώνων  της  14ης   Αγωνιστικής  Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  και  13ης   Αγωνιστικής  της  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ .  Συγκριμένα το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΟ Κατασταρίου και τον ΑΟ Τσιλιβή θα διεξαχθεί την Κυριακή 21/1 και ώρα 15.00 στο γήπεδο του Αγγερικού στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ζακύνθου.

Όλα τα φώτα λοιπόν πέφτουν στο συγκεκριμένο ματς καθώς από την έκβαση του θα κριθούν πολλά πράγματα στην πορεία του πρωταθλήματος για τις δύο ομάδες που είναι και οι διεκδικήτριες του τίτλου και της ανόδου στην Γ΄ Εθνική. Ένας λόγος παραπάνω είναι η επιστροφή του Στέλιου Λιβέρη στην ομάδα του ΑΟΚ και η πιθανή χρησιμοποίηση του στο παιχνίδι.  Οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο έμπειρος μέσος θα είναι στην αποστολή αλλά πολύ δύσκολα θα ξεκινήσει στο βασικό σχήμα.

Για τον ΑΟΚ αυτό το παιχνίδι είναι ζωής και θανάτου καθώς οι άνθρωποι της ομάδας γνωρίζουν ότι με ήττα αποχαιρετούν πάρα πολύ νωρίς το πρωτάθλημα και φυσικά την άνοδο στην Γ΄ Εθνική κατηγορία.   στην Β΄ κατηγορία ξεχωρίζει το μεγάλο ματς ανάμεσα στον Αίολο Σαρακηνάδου και στον ΑΟ Λεβάντε που θα γίνει την ίδια ημέρα και ώρα στο γήπεδο του Μαχαιράδου


14η Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΕ ΑΓ ΛΕΩΝ / ΚΟΙΛΙΩΜΕΝΟΣ – ΑΟ ΑΡΓΑΣΙΟΥ  ΣΑΒΒΑΤΟ 20/01/2018 ΓΗΠ ΑΓ ΛΕΟΝΤΑ ΩΡΑ 15.00

ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ – ΨΑΡΡΗΣ – ΜΠΕΗΣ

ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ – ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΖΑΚΥΝΘΟΣ   ΣΑΒΒΑΤΟ 20/01/2018 ΓΗΠ  ΑΓ ΚΗΡΥΚΑ  ΩΡΑ 15.00

ΜΠΟΖΙΚΗΣ – ΚΩΣΤΑΚΗΣ – ΠΕΤΤΑΣ

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 21/01/2018 ΓΗΠ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΩΡΑ 15.00

 ΨΑΡΡΗΣ – ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗΣ – ΠΟΠΟΡΗΣ

ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ – ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ 21/01/2018  ΓΗΠ  ΑΓ ΚΗΡΥΚΑ  ΩΡΑ 15.00

ΜΠΕΗΣ – ΚΟΡΙΑΝΙΤΗΣ – ΜΑΤΣΑΣ

ΑΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ( ΔΕΝ ΟΡΙΖΕΤΑΙ)

ΡΕΠΟ ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ


3η Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΝΟΥ – ΑΟ ΔΟΞΑ ΛΙΘΑΚΙΑΣ  ΣΑΒΒΑΤΟ 20/01/2018 ΓΗΠ ΠΛΑΝΟΥ   ΩΡΑ 15.00

ΤΡΜΠΟΥΚΗΣ – ΚΟΚΛΑΣ – ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗΣ

ΑΟ ΝΑΦΘΙΩΝ/ΚΕΡΙ – ΑΟ ΕΛΑΤΙΑΚΟΣ  ΚΥΡΙΑΚΗ 21/01/2018 ΓΗΠ ΛΙΘΑΚΙΑΣ ΩΡΑ 15.00

ΑΝΤΩΝΙΟΥ – ΚΩΣΤΗΣ – ΚΟΚΛΑΣ

ΑΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕΣ   ΚΥΡΙΑΚΗ 21/01/2018  ΓΗΠ  ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ  ΩΡΑ 15.00

ΚΩΣΤΑΚΗΣ – ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ  – ΜΠΑΣΤΑΣ

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΑΟ ΑΛΙΚΑΝΑΣ  ΚΥΡΙΑΚΗ 21/01/2018  ΓΗΠ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  ΩΡΑ  12.00

ΜΠΟΖΙΚΗΣ – ΣΤΕΡΙΩΤΗΣ Γ – ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ

ΑΟ ΦΛΟΓΑ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΓΗΠ  ΑΓ ΚΗΡΥΚΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΗ 21/01/2018   ΩΡΑ  12.00

ΚΟΡΙΑΝΙΤΗΣ – ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ – ΜΠΙΑΖΗ

ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ – ΑΟ ΕΣΠΕΡΟΣ  ΔΕΥΤΕΡΑ 22/01/2018 ΓΗΠ  ΒΟΛΙΜΩΝ  ΩΡΑ 15.00

ΜΑΤΣΑΣ – ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ – ΜΠΙΑΖΗ

Διαβάστε επίσης

Αφήστε μια απάντηση