Μια ωραία αναμέτρηση με ολική ανατροπή των τερμάτων απ’ την ομάδα του Τσιλιβή πραγματοποιήθηκε στην έδρα του Αγίου Λέοντα, ανατρέποντας το χαμένο έδαφος της ήττας απ’ το θεσμό του Κυπέλλου και ακολούθως του αποκλεισμού απ’ τον τελικό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο -μόλις- λεπτό με τον Μαρούδα Μάριο του Διον., ενώ, πριν λήξει το α΄ ημίχρονο ο Μαρούδας Παναγιώτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αγίου Λέοντα.

Στην επανάληψη κάποια λάθη των γηπεδούχων έδωσαν την ευκαιρία στο Τσιλιβή να μειώσει αρχικά με γκολ του Καλογέρη, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ της αναμέτρησης. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Καραολής διαμορφώσε το τελικό 2 – 3 για την ομάδα του Παναγιώτη Τρουπιώτη κάνοντας τη μεγάλη ανατροπή στο αποτέλεσμα.

Συνθέσεις

ΑΓΙΟΣ ΛΕΩΝ: Νίκος Λιβέρης Λούτας, Μαλαφούρης, Βυθούλκας, Λούντζης, Παπαδάτος, Ρουσσιάνος, Μπάστας Σαρ., Κλάδης Τομ., Μαρούδας Μαρ. (Ιωάν.), Μαρούδας Μαρ. (Δ.), Μαρούδας Παν.

Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ: Παναγιώτης Τρουπιώτης Κλάδης Βασ., Γιακουμέλος Π., Μπιάζης, Μπάστας Αν., Καλογέρης, Προκόπης, Κρεζίας, Κυδωνιάτης, Σάλα Ιωσ., Παντελέων, Μετζαλίρας