Σε ένα παιχνίδι, με αρκετά νεύρα και αψιμαχίες (8 κίτρινες κάρτες), ο Πανηλειακός γνώρισε την ήττα στην Καλαμάτα με 3-2, για την 3η αγωνιστική στον 7ο όμιλο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Οι ερυθρόλευκοι, χωρίς τον Σπύρο Αντωνόπουλο στον πάγκο και μπροστά σε 150 οπαδούς του που ταξίδεψαν στην Καλαμάτα, ήταν κακοί στο α΄ ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο δέχτηκαν τρία γκολ και στην επανάληψη που βελτιώθηκαν, ήταν πολύ δύσκολο να ανατρέψουν το εις βάρος τους 3-1.

Όσον αφορά, την διακύμανση του σκορ, με γκολ από τα αποδυτήρια… ο Χρήστος Καλαντζής έγραψε το 1-0, στο 20ο λεπτό ο Βλαχόπουλος για τους “ερυθρόλευκους” πέτυχε το 1-1, ένα λεπτό αργότερα η Καλαματιανή ομάδα πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ με “εκτελεστή” τον Αθανασόπουλο που σημείωσε το 2-1,  στο 40ο λεπτό ο Καλαντζής ξανά ο μεγάλος πρωταγωνιστής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 και στο 79ο λεπτό ο Μπεγκλετσής μείωσε σε 3-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Γιώργος Κυριακόπουλος, Ιωάννης Καλογερόπουλος, Τάσος Καντούτσης, Λιόλιος, Μπαστακός, Βασίλης Μπεγέτης, Νικολόπουλος (84΄Άγγελος Σαραντόπουλος), Νίκος Βασιλόπουλος (80΄Ηλίας Μερκούρης) Βασίλης Αθανασόπουλος, Χρήστος Καλαντζής και Σταύρος Τσουλάκος (82΄Σταματελόπουλος)

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Θεοδωρακόπουλος, Χατζηστάμου, Παναγιωτόπουλος, Μπουρνέλης, (46΄Παπαπέτρου)  Νιφορόπουλος, Πλαστουργός (46΄Σκοζάι), Τσουκαλάς, Στούπης, Μπεγκλετσής, Βλαχόπουλος και Σωτηρόπουλος.

ΠΗΓΗ: ilialive.gr