Έστω και δύσκολα η ομάδα του Λεβάντε πέρασε από μια πολύ δυνατή έδρα αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των “Λιονταριών” που για 60 λεπτά κρατούσαν ανέπαφη την εστία τους. όμως η εμπειρία και η κλάση των παικτών του Λεβάντε μίλησε μετά το 60΄ αφού κατάφεραν να “ξεκλειδώσουν” την πολύ καλή άμυνα των γηπεδούχων και να πετύχουν 4 τέρματα φεύγοντας με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Γιάννης Κομιώτης στο 61΄ πάλι ο ίδιος παίκτης στο 65΄ διπλασίασε τα τέρματα για τις “νυχτερίδες” ο Παν. Μαρούδας μείωσε στο 72′ προσωρινά σε 2-1 για να έρθει ο Σάκης Μαλαφούρης που με δύο προσωπικά γκολ στο 86΄ και στο 90΄ να κάνει το τελικό 4-1 για την ομάδα του.

ΑΓΙΟΣ ΛΕΩΝ/ΚΟΙΛΙΩΜΕΝΟΣ – Α.Ο. ΛΕΒΑΝΤΕ   1 – 4   ΤΕΛΙΚΟ

(72΄ Μαρούδας Παν. – 61΄ Κομιώτης Γιάν., 65΄ Ματαράγκας, 86΄ & 90΄ Μαλαφούρης Διον.)

Συνθέσεις:

ΑΓΙΩΝ ΛΕΩΝ/ΚΟΙΛΙΩΜΕΝΟΣ: Νίκος Ντόβρος

Ζώντος, Βυθούλκας Π., Μπάστας Αγ., Ρουσσιάνος, Μπάστας Σαρ., Βιάζης, Πάνου, Μαρίνος Διον., Μπάστας Αν., Μαρούδας Παν., Μαρούδας Μαρ.

Α.Ο. ΛΕΒΑΝΤΕ: Κώστας Κλάδης

Μαρκαντωνάτος, Σοφός Διον., Πατίρης, Λογοθέτης, Δούμουρας, Κομιώτης Αλ., Μαρίνος Γιάν., Κομιώτης Χρ. (59΄ Τριανταφυλλίδης), Ματαράγκας Ν. (76΄ Μαλαφούρης Αναστ.), Κομιώτης Γιάν. (83΄ Νένδος), Μαλαφούρης Διον.

Ο ΑΟΚ πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα αφού κατάφερε να επιβληθεί του Ελατιακού στο γήπεδο του Αγγερικού με 3-0. Η ομάδα του Δημοσθένη Αγγελάκη ήταν καλύτερη και κατάφερε με τον Παν. Δρόσσο από το 15΄ να μπει μπροστά στο σκορ. Στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του στο 70΄ για να έρθει ο Κουτσουπιάς στο 90΄ και να διαμορφώσει το τελικό 3-0 για τους γηπεδούχους.

Α.Ο. ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ – ΕΛΑΤΙΑΚΟΣ:   3 – 0   ΤΕΛΙΚΟ