Σπουδαία εμφάνιση έκανε το απόγευμα του Σαββάτου ο ΑΟ Αργασίου όπου επιβλήθηκε του Αστέρα Μαχαιράδου 2-1 στο γήπεδο των Αμπελοκήπων για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Οι παίκτες του Ντένη Κόκλα παίζοντας με πάθος επιβλήθηκαν δίκαια του Αστέρα που δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσει τους γηπεδούχους.

Η νίκη αυτή για την ομάδα του Αργασίου ήταν η πρώτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα καθώς είχε πάρε μόνο τους τρεις βαθμούς από την ομάδα του Καλαμακίου που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. ΤΟ Αργάσι κατάφερε να προηγηθεί με τον Τζίνα που έκανε πολύ καλό παιχνίδι στο 25΄ της αναμέτρησης. Το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται  με 1-0. Στην επανάληψη ο Αστέρας πίεσε για την ισοφάριση όμως δεν είχε λύσεις επιθετικά καθώς είχε αποχωρήσει τραυματίας ο έμπειρος επιθετικός Σπύρος Μαρίνος.

Σε μια λάθος συνεννόηση του Τερματοφύλακα του Αστέρα  Μάρκου Αντίοχου και του αμυντικού Κώστα Αντίοχου ο τελευταίος πέφτει μέσα στην περιοχή βρίσκει την μπάλα με το χέρι και ο διαιτητής Βασίλης Μπέης έδειξε την άσπρη Βούλα. Ο Αλέξανδρος Μουζάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του κάνοντας το 2-0. Το μόνο που κατάφερε να πετύχει ο Αστέρας ήταν να μειώσει στο 90+3 με τον Μπακούλια σε 2-1. Με αυτή τη νίκη ο ΑΟ Αργασίου βρίσκεται στην 10η θέση με 6 βαθμούς έχοντας σε απόσταση αναπνοής τον Απόλλωνα που έχει 7 βαθμούς.

Αργάσι ( Ντένης Κόκλας) Μαμφρέδας, Κουρούμαλος Δημ., Κουρούμαλος Διον., Μπάχος, Νικολός, Βεντουρής, Νίλσον, Κολέτσης (90΄ Μπάστας), Μουζάκης (90+2 Τσαγκαρουσιάνος), Δημητρίου, Τζίνα

Αστέρας Μαχαιράδου (Νίκος Γούλιαρης)  Αντίοχος Μ., Αντίοχος Χ., Κυβετός, Αντίοχος Κ΄, Τσιλίκης, Ράπα, Μπακούλιας. Κακολύρης  Βλάτζος. Μαρίνος (10′ λτρ Αγαλιώτης. Βοζαϊτης (80΄ Τσιλίκης Γ), Παπαδάτος (80΄ Κακολύρης)