Χωρίς βαθμούς επιστρέφει στη Ζάκυνθο η ομάδα του ΑΟΚ Ζακύνθου από το πολυήμερο ταξίδι στην Μεσσηνία σε ένα ματς που πήρε αναβολή την Κυριακή και πραγματοποιήθηκε τελικά το απόγευμα της Δευτέρας. Η ομάδα του Δημήτρη Νόλη κόλλησε στην κυριολεξία  στην λάσπη του γηπέδου και δεν κατάφερε να πάρει ούτε την ισοπαλία από αυτό το παιχνίδι.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία>>>>>>

Οι νησιώτες υποτίμησαν το αντίπαλο και παρουσιάστηκαν όχι με την ίδια σοβαρότητα που τους διέπει σε όλα τα ματς που έχουν δώσει μέχρι και σήμερα. Η απουσία του Πέττα στην μεσαία γραμμή ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για τον φορμαρισμένο ΑΟΚ να παρουσιάσει μια πολύ μέτρια εικόνα στο ματς.

Ο Αλεβίζος ήταν ο “δήμιος” της Ζακυνθινής ομάδας με τα δύο γκολ που πέτυχε. Το γκολ του Μεζίνι δεν ήταν ικανό να δώσει τον βαθμό στους νησιώτες. Μόνο παιχνίδι δεν έγινε σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο με τους παίκτες των δύο ομάδων να επιδίδονται σε λασπομαχίες.

Μηδενικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με τους παίκτες με μακρινές μπαλιές να προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Βασίλη Αλεβίζο με κεφαλιά στο 16΄ του αγώνα.

Οι νησιώτες απάντησαν 10 λεπτά αργότερα με τον Ανδρέα Μεζίνι με σουτ να κάνει το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με το “καλημέρα” πέτυχαν το γκολ, όταν ο Ηλιόπουλος κέρδισε πέναλτι από τον Σωτηρόπουλο και ο Αλεβίζος ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα κάνοντας το 2-1 για τους “πράσινους”

Η Ζακυνθινή ομάδα πίεσε για να μπορέσει να φτάσει στην ισοφάριση, έχασε 2 ευκαιρίες για να μπει ξανά στο ματς. Μια κεφαλιά του Καρβούνη εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας όπως επίσης και ένα γυριστό σουτ του Μεζίνι! Στο 85΄ αποβλήθηκε ο Κάρβούνης με 2η κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Ετσι μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και ο Πάμισος πήρε μια σπουδαία νίκη με 2-1.

Πάμισος (Φασουλής) : Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Νινιός, Φιλόπουλος, Αλεβίζος, Μωράκης, Βλάχος΄(65′ Μάραντος), Παπαδόπουλος (88′ Γεωργουδιός), Κοντομανωλόπουλος (72′ Μανιατέας), Ηλιόπουλος, Χελάς.

Στον πάγκο : Οικονομόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μάραντος, Ρούτσης, Μανιατέας, Χαρλέπας, Γεωργουδιός.

ΑΟ Κατασταρίου (Νούλης):Δρακόπουλος, Παναγόπουλος, Κουρέλας, Καρβούνης.Τηλιόπουλος, Σωτηρόπουλος, Μπριλάκης, Κορφιάτης, Καρδάρης, Μεζίνι, Μαρούδας.

Στον πάγκο : Δρόσος, Μαρίνος, Σκουρτάι, Ταμαρέσης.