Ο Βάνια Ραντίνοβιτς χαρακτήρισε την Αναγέννηση Καρδίτσας ως μία από τις καλύτερες ομάδες που ήρθαν στη Ζάκυνθο.

Χαμηλούς τόνους κράτησε ο προπονητής της Ζακύνθου, Βάνια Ραντίνοβιτς μετά τη νίκη (1-0) απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας. Αναλυτικά δήλωσε: «Κερδίσαμε μία πολύ σοβαρή ομάδα και μία από τις πέντε καλύτερες που έχουν έρθει εδώ. Έχω αναλύσει πολλά παιχνίδια της και ο αντίπαλος προπονητής την οργανώνει πολύ καλά. Είναι πολύ σημαντική νίκη για δύο λόγους.

Πρώτον κερδίσαμε μία πολύ καλή ομάδα και δεύτερον κάναμε ένα καλό βήμα παραμονής. Το δικό μου στυλ δεν είναι να υπολογίζω τα αποτελέσματα άλλων ομάδων. Θέλω η ομάδα μου να είναι συγκεντρωμένη και να συνεχίσουμε την καλή και σκληρή δουλειά που κάνουμε ως τώρα. Δεν τελειώσαμε ακόμα. Χρειαζόμαστε περισσότερους πόντους. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου και στην αντίπαλη ομάδα. Συνεχίζουμε τη δουλειά».

Για τις ευκαιρίες της Ζακύνθου:
«Κάναμε πέντε στο πρώτο ημίχρονο. Είναι θετικό, γιατί αν δεν κάνεις ευκαιρίες δεν μπορείς να σκοράρεις. Ίσως δικαιούμασταν ένα τέρμα παραπάνω. Έχουμε νεανική ομάδα και είναι αποδεκτό να χάνονται ευκαιρίες».

Ευχές του Σάκη Θεοδοσιάδη στον Λεωνίδα Κουτσούκη και μπράβο στους ποδοσφαιριστές του.

Ταχεία ανάρρωση στον Λεωνίδα Κουτσούκη εξέφρασε ο προπονητής της Αναγέννησης Καρδίτσας, Σάκης Θεοδοσιάδης μετά την ήττα (1-0) από τη Ζάκυνθο. Όπως ανέφερε: «Εκ μέρους όλου του ποδοσφαιρικού τμήματος εύχομαι περαστικά στον Λεωνίδα Κουτσούκη. Να ξεπεράσει γρήγορα την περιπέτειά του και να επανέλθει στους αγωνιστικούς χώρους. Ευχαριστώ τον κύριο Ραντίνοβιτς για τα καλά του λόγια και αντεύχομαι τα καλύτερα για τη Ζάκυνθο. Συγχαρητήρια για τη νίκη της. Ξέραμε ότι θα έχουμε έναν δύσκολο αντίπαλο, ειδικά εντός έδρας. Καταφέραμε να μην «πληρώσουμε» τις φάσεις που έκανε, ειδικά στα πρώτα 20-25 λεπτά που πίεσε πολύ.

Ισορροπήσαμε και στο ως το τέλος είχαμε κάποιες προϋποθέσεις απειλής, ίσως και γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Η Ζάκυνθος, βέβαια, είχε το πλεονέκτημα λόγω και του ισχυρού ανέμου και εμείς για μία ακόμα φορά μείναμε πίσω από στημένο. Τα παιδιά προσπάθησαν πολύ και θεωρώ ότι βάσει της εικόνας πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια παρά τα προβλήματα, τις απουσίες και τις δύσκολες καιρικές συνθήκες. Ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του αγώνα απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Κοιτάμε το επόμενο ματς με τα Χανιά».